Powstają kolejne miejsca do aktywnego wypoczynku

Na placu przy ulicy Franciszkańskiej   urządzenia do ćwiczeń i zabawy zostały zamontowane w czwartek 18 sierpnia. Podobne urządzenia pojawią się także przy ulicy Sportowej, natomiast przy ulicy Szkolnej ustawione będą urządzenia placu zabaw. Wszystkie trzy miejsca będą oddane do użytku mieszkańcom jeszcze przed końcem miesiąca.

– Wytypowaliśmy te lokalizacje, ponieważ chcemy, by miejsca do aktywnego wypoczynku, rekreacji i zabawy były dostępne również na osiedlach na obrzeżach naszego miasta. Wsłuchujemy się w oczekiwania mieszkańców i staramy się na nie reagować w miarę naszych możliwości – podkreśla prezydent Skarżyska, Konrad Krönig.

Cieszę się, że po tylu lata w końcu udało się coś ruszyć na placu zabaw na Kamiennej. Urządzenia montowane są dla mieszkańców, więc proszę o poszanowanie naszego wspólnego dobra. Jeśli wszystko pójdzie z godnie z planem już za 2-3 lata powstanie tu plac zabaw z prawdziwego zdarzenia. – powiedział Adam Ciok, Radny Rady Miasta.

– W końcu i my będziemy mieli coś od miasta, cieszę się, że nasza dzielnica w końcu została zauważona przez lokalne władze. Ten plac zabaw to miejsce zapomniane, dobrze, że coś zaczyna się dziać, ja nie będą korzystać z tych urządzeń ze względu na wiek, ale dzieci i młodzież będą mieli z tego pociechę –  mówiła pani Małgorzata, mieszkanka Dolnej Kamiennej.

Podobne siłownie są usytuowane na terenie miasta m.in.  przy placu zabaw w pobliżu hali sportowej przy ulicy Sienkiewicza, przy krytej pływalni przy ul. Moniuszki oraz przy skateparku i placu zabaw na tzw. „plantach” na osiedlu Przydworcowym, wszystkie cieszą się sporym zainteresowaniem wśród mieszkańców miasta, którzy chętnie ćwiczą pod chmurką.

Poprzedni artykułSpóźnialscy stracą
Następny artykułKultura w plenerze

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Nabór do szkół trwa

Mimo okresu wakacyjnego tegoroczni absolwenci szkół podstawowych i gimnazjalnych nie mogą jeszcze zapomnieć o szkole. Trwa bowiem nabór do szkół wyższego szczebla. Ci, którzy nie zostali przyjęci mają jeszcze wybór, ale poza liceum ogólnokształcącym. Absolwenci szkół podstawowych i ostatniego rocznika...
   21 lipca (niedziela) od godziny 4 w akcji gaszenia uczestniczy 68 strażaków i druhów strażaków z powiatu koneckiego, Kielc i Włoszczowy. Prawdopodobną przyczyną pożaru było podpalenie. Między Fałkowem, a Pląskowicami na terenie Zakładu Polskich Odpadów Komunalnych płonie olbrzymia hałda...
Radio CB i wideo rejestrator z niezamkniętego hyundaia, który właścicielka zostawiła pod sklepem w Skarżysku. Teraz pewnie tego żałuje, poniosła straty w wysokości 450 zł. k.
Po raz kolejny możemy przekonać się że każdy towar znajdzie swojego złodzieja... Nieznany sprawca z kontenera jednej z firm budowlanych w Skarżysku-Kam. wykradł sprzęt budowlany, czyli poziomice, wiertarki, mieszadła do kleju, przewody elektryczne i wiele innych. Właściciel oszacował straty na...
3 września na Targach Kielce rozpocznie się Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego, który od 27 lat jest miejscem prezentacji największych dokonań przemysłu zbrojeniowego z całego świata. Dzięki współpracy, nawiązanej pomiędzy Centrum Obsługi Inwestora w Skarżysku-Kamiennej a Targami Kielce, w czasie...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze