Dobre programy dla środowiska. 123 miliony do wzięcia! [foto, video]

Podczas konferencji prasowej w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska poznaliśmy tegoroczne nowości w ofercie Funduszu dla zainteresowanych ekologicznymi przedsięwzięciami.  Jest do wzięcia 123 mln zł na ponad 100 zadań!

Podczas spotkania z dziennikarzami podpisano 5-tysięczną umowę  w województwie świętokrzyskim w programie „Czyste powietrze”. Trafiło na Roberta i Marlenę Borek z Kielc. Wg informacji przekazanych przez Ryszarda Gliwińskiego, prezesa WFOŚiGW w Kielcach województwo świętokrzyskie jest na I miejscu  w Polsce pod względem realizacji programu.

W minionych latach nabory wniosków rozpoczynały się wiosną. W tym roku – nowość. Już w lutym można składać wnioski o pozyskanie pieniędzy na ochronę środowiska. Będzie to  123 mln zł! Pożyczki będą dostępne na m.in. na fotowoltaikę, termomodernizację, budowę oczyszczalni ścieków, przyłączy kanalizacyjnych, zakup elektrycznych pojazdów, wapnowanie gleb, gospodarkę odpadami i edukację ekologiczną.

  • Będziemy finansować nawet do 100 proc. kosztów zaakceptowanych inwestycji – ogłosił Ryszard Gliwiński, prezes WFOŚIGW.

Dotychczas 100-procentowe dofinansowania były niemożliwe. Oprocentowanie pożyczek będzie bardzo atrakcyjne:  od 1,8 do 3 proc. Możliwe będzie umorzenie wielkości kredytu do 30 proc.. Czas na spłatę będzie możliwy do 17 lat. Wnioski do programów pożyczkowych można składać od 20 lutego.

W programie „Czyste powietrze” złożonych wniosków jest ponad 7 tys., a opracowanych i  podpisanych- 5 tys. Prezes chwalił swoich pracowników za dokładność i tempo pracy, które świętokrzyskiemu Funduszowi dają najwyższe pozycje w rankingach krajowych.

Gospodarzem spotkania był Piotr Berentowicz, dyrektor generalny WFOŚiGW w Kielcach. Działalność Funduszu docenili w krótkich wypowiedziach goście konferencji: poseł Agata Wojtyszek, senator Krzysztof Słoń i wicewojewoda Rafał Nowak.       J.B.

no images were found

 

 

Poprzedni artykułPoszkodowana w szpitalu
Następny artykułDłużej już nie mogli czekać

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Łańcuszki, piramidy, superoferty, zbiórki... Podczas epidemii uaktywnili się oszuści. Wabią konsumentów wysokimi zyskami bez ryzyka, ofertami produktów lub usług mających stanowić panaceum na koronawirusa, czy...
Firma Wtórpol i Fundacja Eco Textil przekazały szpitalowi w Starachowicach 30 specjalistycznych łóżek medycznych i 30 materacy przeciwodleżynowych. Ich wartość to 120 tysięcy złotych. Wtórpol...
Interwencja patrolu rozminowania saperskiego była niezbędna po tym, co wydarzyło się w sobotnie (28 marca), wczesne przedpołudnie. Ok. godz. 13, przy ul. Towarowej w Skarżysku-Kam....

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze