home

Znani i lubiani ze Skarżyska tańczą

  • Napisany przez:
  • Skomentuj
  • Pin it

W sobotę, 16 grudnia w hali Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku-Kamiennej odbył się Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego Respect Dance 2017. Organizatorem turnieju była Szkoła Tańca Respect Dance. Imprezę poprowadziła znana aktorka i tancerka Agnieszka Kaczorowska.

 …

Na parkiecie w hali przy ulicy Sienkiewicza zaprezentowało się około 70 par z terenu całej Polski, a wśród nich reprezentanci Skarżyska, ze Szkoły Tańca Respect Dance.

Podczas Gali wieczornej odbył się Pokaz Mistrzów Tańca. Przed skarżyską publicznością wystąpili: Anna Telka-Kurczyńska i Tomasz Kurczyński, którzy mogą pochwalić się najwyższą międzynarodową klasą taneczną S. Zanim tancerze przystąpili do rywalizacji odbyło się Show pod nazwą „Znani i lubiani ze Skarżyska tańczą”. Na parkiecie mogliśmy zobaczyć: Martynę Maćkowiak (dyrektor I LO), w parze z Marcelem SkórskimMagdalenę Kalbarczyk (dyrektor SP nr 1) w parze z Sebastianem Sitkiem, Andrzeja Brzezińskiego (zastępcę prezydenta miasta) w parze z Aleksandrą Żłobecką oraz Adama Cioka (radny Rady Miasta) w parze z Amelią Rut. 

– Na początku miałem pewne opory, nie chciałem wziąć udziału w tym show, ale jednak po namowach udało się mnie przekonać. Mieliśmy sześć prób, po godzinie. To ma być przede wszystkim zabawa, aby pokazać innym, że to nie jest nic strasznego. Wcześniej, nigdy nie tańczyłem profesjonalnie, na próbach było ciężko – zaznaczał Adam Ciok. 

– Fajna rzecz, fajna inicjatywa, długo się nie zastanawiałem, jest to fajna forma rekreacji i spędzania wolnego czasu. Uważam, że taniec jest bardzo fajny, profesjonalna nauka tańca wpływa na koordynację ruchową, na dobre samopoczucie – mówił Andrzej Brzeziński.
– Bardzo sympatycznie wspominam przygotowania, mam nadzieję, że to nie ostatnia moja przygoda z tańcem – podkreślała Magdalena Kalbarczyk.
– Całkiem przypadkowo zostałam zaproszona do tego przedstawienia, Magda Kalbarczyk zadzwoniła do mojego męża, z propozycją występu, jednak, mąż niestety nie ma umiejętności tanecznych, wtedy zaproponowała mnie. Zgodziłam się, bardzo lubię tańczyć, cieszę się bardzo, jestem bardzo zadowolona – powiedziała Martyna Maćkowiak. – Pozdrawiam mojego partnera, Marcela Skórskiego, dziękuję, że był wytrwały i cierpliwy – dodaje.

Zbyszek Biber

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ogłoszenia drobne