home

V Orszak Trzech Króli w Skarżysku (ZDJĘCIA)

  • Napisany przez:
  • Skomentuj
  • Pin it

W uroczystość Objawienia Pańskiego, która przypadała w sobotę, 6 stycznia, ulicami Skarżyska-Kamiennej już po piąty przemaszerował Orszak Trzech Króli. W tym roku pogoda dopisała, przy iście wiosennej aurze w Orszaku szło blisko 3000 osób

Organizatorami tego wydarzenia była skarżyska Rada Rycerzy Kolumba i parafie: pw. Matki Bożej Ostrobramskiej i Parafia pw. Św. Brata Alberta. Hasło tegorocznego Orszaku brzmiało „Bóg jest dla wszystkich”.

W tym roku Orszak wyruszył spod kościoła Brata Alberta. Przybyli na miejsce mieszkańcy miasta zostali obdarowani pięknymi koronami oraz mogli obejrzeć pierwszą z trzech inscenizacji przygotowanych na trasie Orszaku. Po odegraniu sceny zwiastowania, ponad pół tysiąca zgromadzonych osób wyruszyło w kierunku Ostrej Bramy. Na czele Orszaku konno poruszali się Trzej Królowie, za nimi maszerowali członkowie Rycerzy Kolumba, a następnie jechał samochód ciężarowy z platformą, na której zespół ludowy „Świętokrzyskie Scyzoryki” z Bliżyna grał kolędy. Orszak przemieszczał się ulicami: Spółdzielczą, Sokolą, Żeromskiego, Piłsudskiego, Norwida i Promenadą do Ostrej Bramy przy ulicy Wileńskiej, gdzie odbyła się scena, gdzie Trzej Królowie złożyli dary dzieciątku Jezus.

 

Zbyszek Biber

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.