home
Advertisement

Urodzona w pociągu dostała legitymacje darmowych przejazdów

  • Napisany przez:
  • Skomentuj
  • Pin it

4 lata temu, 21 października 2013 roku na świat przyszła Kinga Soból, nic w tym nie było by dziwnego, gdyby nie fakt, że urodziła się w pociągu InterRegio „Bolko”. Ponieważ Kinga jest mieszkanką Skarżyska – Kamiennej stąd Zarząd  Przewozów Regionalnych sp.z o.o Oddział Świętokrzyski z siedzibą w Skarżysku Kamiennej ufundował okolicznościową legitymację na przejazd wszystkimi pociągami spółki dla Kingi do 26 roku życia.

W środę, 6 grudnia, czteroletnia Kinga odebrała z rąk  Anny Lenarczyk, członka Zarządu Przewozów Regionalnych, legitymację na darmowe przejazdy, co prawda na razie na 2 lata, później otrzyma nową, z aktualnym zdjęciem.
– Przypadł mi zaszczyt wręczenia tego szczególnego biletu,  jest to pierwszy w historii spółki bilet uprawniający do bezpłatnych przejazdów dla Kingi do 26 roku życia. Bilet szczególny bo i podróżniczka szczególna, w swoją pierwszą podróż życia postanowiła wyruszyć pociągiem. Po narodzinach Kingi Zarząd podjął decyzję, że taki bilet będzie przyznany. Do swoich czwartych urodzin Kinga korzystała z uprawnień ustawowych, a dziś otrzymuje od nas bilet z życzeniami aby dobrze służył – podkreślała Anna Lenarczyk.
– Zupełnie się nie spodziewałam, że rozwiązanie nastąpi w pociągu, zwłaszcza, że termin był za miesiąc. Wracałam pociągiem z Wrocławia do Skarżyska,  rano bolał mnie brzuch,ale nie spodziewałam się , że mogą to być bóle porodowe – powiedziała Maria Soból, mama Kingi. Dziecko przyszło na świat kiedy pociąg dojeżdżał do Oławy, poród odebrałam sama,  jak konduktor przyszedł sprawdzić bilety Kinga już była na świecie. Na stacji czekała już na nas karetka, która zabrała nas do pobliskiego szpitala.
– Bilet na pewno się przyda, Kinga lubi jeździć pociągami, w najbliższą podróż udamy się do babci, ale to dopiero w wakacje.
Kinga oprócz biletu dostała wielkiego pluszowego misia oraz prezenty. Ostatnim akcentem wizyty w spółce było zwiedzanie lokomotywy, która stoi obok dworca PKP.

Z.B

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud