home

Ulica Ponurego gotowa

  • Napisany przez:
  • Skomentuj
  • Pin it

Zakończyła się budowa ulicy Ponurego w Skarżysku-Kamiennej. Inwestycję, którą realizował powiat skarżyski wykonało Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych TOMBET Sp. z o.o. z Korytnicy. Wartość zadania wynosiła 5 418 432,73 zł…

Za prawie 5,5 mln PLN powiat skarżyski (przy wsparciu ze środków Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019 i ze środków Gminy Skarżysko-Kamienna) zbudował 1,5 km ul. Ponurego w Skarżysku – Kamiennej. Powiat Skarżyski na realizację tej ulicy przeznaczył blisko 2 mln zł, ponadto pozyskał środki z kwocie 2.800.000 od Wojewody Świętokrzyskiego z Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2109, Gmina Skarżysko-Kamienna dołożyła do tej inwestycji 800 tys. zł.

Inwestycja obejmowała m.in.: budowę zatok autobusowych, budowę chodnika, budowę i przebudowę zjazdów, przebudowę istniejących skrzyżowań z drogami publicznymi, przebudowę przepustów, wykonanie obsiewu trawą, usunięcie kolizji sieci gazowej, budowę oświetlenia oraz budowę odwodnienia do rzeki Bernatki.

Droga jest już praktycznie gotowa do użytku, trwają prace porządkowe, droga powinna zostać oficjalnie oddana do końca stycznia. Prace budowlane realizowane były przez  Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych TOMBET Sp. z o.o. z .

Z.B

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.