home
Advertisement

Twórczo spędzamy wolny czas – w Sorbinie podsumowano dwa projekty

  • Napisany przez:
  • Skomentuj
  • Pin it

W czwartek, 30 listopada w Szkole Podstawowej w Sorbinie odbyło się podsumowanie dwóch projektów: „Twórczo spędzamy wolny czas” realizowany przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi nad Kuźniczką w Sorbinie oraz „Zagospodarowanie czasu wolnego w gminie Bliżyn” realizowany przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Bliżynie. Oba projekty ogłoszone były w ramach zadania publicznego gminy Bliżyn.

W spotkaniu podsumowującym projekty udział wzięli: wójt gminy Mariusz Walachnia, dyrektor SP Bliżyn Grzegorz Jędrzejczyk, dyrektor SP Odrowążek Mirosław Owczarek, przedstawiciel SP Mroczków Agnieszka Witkowska, prezes TPD Grażyna Kij, dyrektor GOK-u Katarzyna Skarus, prezes TPZNK Agnieszka Ślusarczyk, kierownik GOPS Zofia Nowak-Walachnia, pracownicy socjalni Beata Żak i Monika Łukomska, przewodnicząca rady rodziców Monika Solarz oraz rodzice.- Pierwszy z projektów „Twórczo spędzamy wolny czas” był realizowany od września do listopada br. Celem działań było propagowanie zdrowego stylu życia bez nałogów, przeciwdziałanie uzależnieniom i przemocy oraz zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży – powiedziała koordynatorka projektu Halina Fidor. 

– W ramach projektu zrealizowaliśmy m.in. wycieczkę do Zakopanego i Białki Tatrzańskiej dla uczniów ze szkół podstawowych z terenu gminy Bliżyn, wyjazdy na basen do Czarneckiej Góry, konkurs plastyczny dotyczący profilaktyki uzależnień połączony z realizacją programu profilaktycznego „Spójrz inaczej” oraz konkurs literacki pt. „Życie nie po to jest by brać” dotyczący profilaktyki uzależnień – podkreśla Halina Fidor.
– Drugi z projektów jaki realizowaliśmy poległ na atrakcyjnym zagospodarowaniu czasu wolnego dla dzieci i młodzieży z terenu gminy Bliżyn. Poznawaliśmy urokliwe zakątki oraz walory geograficzno – przyrodnicze, promowaliśmy zdrowy styl życia i umiejętność zabawy w grupie. Projekt umożliwił również rozwój zainteresowań muzyczno-tanecznych i pasji turystycznych, przyczynił się do aktywnego stylu życia bez nałogów. Oprócz nauki tańca i pieśni ludowych dzieci uczestniczyły w zajęciach muzycznych z elementami profilaktyki uzależnień połączonych z tańcami integracyjnymi – zaznacza koordynatorka projektu.
– W ramach tego odbył się wyjazd edukacyjny do Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, zwiedziliśmy też Częstochowę i Tarnowskie Góry. Dzieci uczestniczyły w warsztatach wokalnych i tanecznych prowadzonych przez artystów zespołu – dodaje Halina Fidor. 
– Bardzo chcę podziękować Bożenie Święs i Grzegorzowi Jędrzejczykowi za udostępnianie sal w szkole w Sorbinie i Bliżynie. Opiekunom i wolontariuszom Grażynie Kij, Agnieszce Boczek, Renacie Młodawskiej, Agnieszce Przeorskiej, Agnieszce Więckowskiej, Grzegorzowi Smardzewskiemu, Marii Krakowiak za pomoc w realizacji obu projektów – mówi koordynatorka projektów Halina Fidor.

W konkursie literackim przyznano nagrody: Proza : 1 miejsce Kinga Lisowska (SP Odrowążek), 2.Klaudia Kaniewska, Bartosz Ferencz (SP Mroczków), 3.Magdalena Misiak (SP Mroczków), Natalia Dulęba (SP Odrowążek).  Wiersz: 1. Dominika Lisowska (SP Odrowążek), Julia Kulińska (SP Sorbin), Laura Telecka (SP Mroczków), 2. Kinga Jończyk (SP Odrowążek), Sandra Swat (SP Mroczków), 3. Patrycja Kijanka (SP Odrowążek), Anna Toporowska, Justyna Gębska  (SP Mroczków).

Zbyszek Biber

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud