home

Trzy osoby poszkodowane

  • Napisany przez:
  • Skomentuj
  • Pin it

24 strażaków, 6 wozów bojowych, patrol policji oraz trzy zespoły ratownictwa medycznego były obecne podczas akcji ratowniczo-gaśniczej przy ul. Dobrej w Skarżysku-Kamiennej, gdzie doszło do pożaru drewnianego domu. Trzy osoby zostały poszkodowane.

 …

Informację o pożarze budynku mieszkalnego straż pożarna otrzymała 14 grudnia po godz. 12.40. Istniało podejrzenie, że mogą przebywać tam mieszkańcy.

– Na miejsce zadysponowano zastępy z jednostki ratowniczej gaśniczej ze Skarżyska-Kamiennej oraz ochotniczych straży pożarnych wracających z ćwiczeń „Zima 2017”: OSP Skarżysko-Kamienna i Lipowe Pole – informuje mł. bryg. Michał Ślusarczyk. – Kiedy strażacy dojechali na miejsce ewakuowali przebywające w środku budynku osoby. Jednocześnie gaszono palący się budynek – relacjonuje.

W wyniku pożaru poszkodowane zostały 3 osoby zamieszkujące budynek. Doznały one poparzeń ciała 2 i 3 – go stopnia.

– Po udzieleniu pierwszej pomocy osoby poszkodowane zostały przekazane pogotowiu ratunkowemu. Następnie przystąpiono do dogaszania pożaru i prac rozbiórkowych spalonego budynku. Na miejscu przybyli przedstawiciele zarządzania kryzysowego Urzędu Miasta. Działaniami kierowała komendant powiatowy PSP w Skarżysku-Kamiennej. Na chwilę obecną przyczyny pożaru nie są jeszcze znane – dodaje Michał Ślusarczyk.

Do pożaru doszło także w minioną sobotę w Ostojowie. Zapaliła się sadza w kominie domu. Przed godziną 16 na numer 112 zatelefonowała kobieta twierdząc, że źle się czuje. Przybyli na miejsce strażacy stwierdzili, że w kominie domu zapaliła się sadza. Pomiary wykazały w pomieszczeniach obecność tlenku węgla. 52-latka skarżąca się na zawroty głowy, została zabrana do szpitala na obserwację.

U.O.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.