home

Trudne warunki na drogach. Policja apeluje o ostrożność

  • Napisany przez:
  • Skomentuj
  • Pin it

Zimowa aura nie sprzyja kierowcom. W związku z trudnymi warunkami na drogach spowodowanymi przez gołoledź, mróz oraz opady, Policja po raz kolejny apeluje o zachowanie ostrożności. Oto kilka porad dla kierujących, do których zastosowanie się z pewnością zwiększy bezpieczeństwo dla siebie i współuczestników ruchu drogowego

1. Podczas każdej jazdy pamiętajmy, że wszelkie manewry związane ze zmianą prędkości i kierunku jazdy wymagają na ogół znacznie więcej czasu.

2. Zachowajmy większy odstęp od poprzedzającego nas samochodu.

3. Przed wyruszeniem w drogę zwracajmy uwagę na komunikaty dotyczące prognozy pogody i stanu dróg.

4. Przede wszystkim musimy pamiętać o zalecanej zmianie opon z letnich na zimowe, gdy temperatury się obniżają.

5. Przed jazdą powinniśmy oczyścić z zewnątrz i od środka wszystkie szyby, utrzymywać je w czystości; przed jazdą pamiętajmy o napełnieniu zbiorniczka z płynem do spryskiwaczy.

6. Regularnie czyśćmy szkła wszystkich reflektorów.

7. Pamiętajmy o włączeniu świateł w pojeździe, a podczas mgły włączajmy światła przeciwmgielne.

8. Poruszajmy się wolniej, nie przeceniajmy własnych umiejętności.

9. Utrzymujmy bezpieczną odległość między jadącymi pojazdami i pamiętajmy, że droga hamowania przy padającym deszczu lub śniegu jest wydłużona.

10. Zachowujmy szczególną ostrożność, gdyż błoto lub śnieg wydobywające się spod kół poprzedzającego nas auta, może w każdej chwili znacznie ograniczyć widoczność.

W okresie od świtu do zmierzchu, kierujący pojazdami zobowiązani są do korzystania ze świateł mijania. Natomiast w przypadku zmniejszonej przejrzystości powietrza dopuszczalne jest używanie świateł przeciwmgłowych.

Źródło: KWP Kielce

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.