home
Advertisement

Strażacy pomogli kobiecie

  • Napisany przez:
  • Skomentuj
  • Pin it

4 grudnia 2017 r . tuż przed godz. 8:00 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Skarżysku-Kamiennej otrzymało zgłoszenie o kobiecie, która przewróciła się na chodniku i doznała urazu nogi. 

 …

– Okazało się, że osobą zgłaszającą jest funkcjonariusz tutejszej Jednostki Ratowniczo Gaśniczej, który wraz z kolegą jechał na służbę i zauważył kobietę potrzebującą pomocy przy ul. 1-go Maja w pobliżu budynku Komendy Powiatowej PSP w Skarżysku- Kamiennej. Strażacy nie przejechali obojętnie obok osoby potrzebującej pomocy, lecz udzielili jej kwalifikowanej pierwszej pomocy – informuje rzecznik prasowy mł. bryg. Michał Ślusarczyk.

–   Powiadomione zostało również Państwowe Ratownictwo Medyczne. Przybyły po chwili zastęp z JRG Skarżysko kontynuował działania, polegające na wsparciu psychicznym, stabilizacji i unieruchomieniu nogi, tlenoterapii i ułożeniu kobiety na noszach. Ze względu na warunki atmosferyczne przetransportowano poszkodowaną do komendy. Po przybyciu na miejsce Zespołu Ratownictwa Medycznego, 21 letnia kobieta została przekazana ratownikom medycznym, którzy zabrali ją do szpitala na dalsze badania – dodaje rzecznik.

Z.B

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud