home
Advertisement

Smogowi mówią nie

  • Napisany przez:
  • Skomentuj
  • Pin it

Uczniowie z terenu gminy Łączna udowodnili, że dbanie o środowisko jest dla nich bardzo ważne. 22 osoby wzięły udział w ekologicznym konkursie plastycznym „Czyste powietrze w Górach Świętokrzyskich”. Prace wykonane zostały różnymi technikami.

Konkurs został ogłoszony przez Związek Gór Świętokrzyskich, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach oraz Samorządy Gmin Gór Świętokrzyskich, w tym gminę Łączna. Konkurs został przeprowadzony w trzech kategoriach – klasy 0-III szkoły podstawowe, klasy IV-VI SP oraz gimnazja. Najwięcej, bo 14 prac dostarczyli uczniowie klas I – III.

– Cieszy fakt, że bierzecie udział w konkursie i wygrywacie nagrody. W tym roku są bardzo cenne, są to rowery, miniwieże i przenośne radia – mówił Romuald Kowaliński, wójt gminy podczas uroczystego wręczenia nagród. – Konkurs miał na celu edukację ekologiczną, uświadomienie sobie czym oddychamy, dlatego też w tym roku tematem było czyste powietrze. Wasze prace miały za zadanie zwrócić uwagę dorosłym, czego nie powinni wrzucać do pieca – dodał wójt.

Podczas wręczania nagród obecni byli nauczyciele i rodzice. Zwycięzcy nie kryli radości z otrzymania cennych nagród.

U.O.

 

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Ogłoszenia drobne

Ogłoszenia promowane:
Treść ogłoszenia: Kontakt