home
Advertisement

Skarżyskie piłkarki na podium

  • Napisany przez:
  • Skomentuj
  • Pin it

Reprezentacja dziewcząt Szkoły Podstawowej nr 7 ze Skarżyska – Kamiennej zajęła trzecie miejsce w finałach wojewódzkich Mini Piłki Nożnej Dziewcząt Szkół Podstawowych. Turniej finałowy odbył się w Skarżysku – Kamiennej, w ubiegły piątek.

O tytuł najlepszej drużyny w województwie rywalizowało dziewięć drużyn, które zostały podzielone na trzy grupy. Siódemka trafiła do grupy A, gdzie za rywali miała SP 1 Końskie i SP 3 Staszów. Podopieczne Rafała Sokołowskiego wygrały grupę pokonując rywalki z Końskich 4:0 i ze Staszowa 2:0.
W grupie finałowej oprócz skarżyskiej drużyny znalazły się ekipy SP Konieczno i SP Baćkowice. W pierwszym spotkaniu Siódemka przegrała  z drużyną z Konieczna  0:4. W drugim spotkaniu SP Konieczno przegrało z Baćkowicami 0:3. W ostatnim spotkaniu SP 7 przegrała z SP Baćkowice 2:6. Mistrzem województwa została reprezentacja szkoły w Baćkowicach.
– Turniej finałowy stał na wysokim poziomie, myślę, że trzecie miejsce, które zajęliśmy jest bardzo dużym sukcesem, ponieważ są to dziewczyny młodsze z klas piątych, tylko dwie miałem z klas szóstych. Dziewczyny trenują tylko w szkole, na SKS-ach, spotykamy się raz w tygodniu. Nie mamy żadnej zawodniczki reprezentującej Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej, tak jak to miało miejsce w zwycięskiej drużynie, gdzie występują trzy kadrowiczki. Przed nami przygotowaniu do finałów wojewódzki turnieju  „Z podwórka na stadion o Puchar Tymarku „, które odbędą się wiosną w Nowinach – powiedział Rafał Sokołowski, opiekun SP 7.
Z.B.

 

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud