Siódemka i Trzynastka na podium

• Napisany przez:
  • Skomentuj
  • Pin it

24 i 25 marca rozegrane zostały finały wojewódzkie Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” w województwie świętokrzyskim. Poznaliśmy najlepszych młodych piłkarzy i piłkarki do lat 8, 10 i 12.  Bardzo dobrze wypadły reprezentacje Szkoły Podstawowej nr 7 (chłopcy) i nr 13 (dziewczęta), które zajęły w kategorii U-12 trzecie miejsca.  Do  XVII edycji Turnieju…

Do  XVII edycji Turnieju zostało zgłoszonych ponad 320 tysięcy dzieci. Zmagania chłopców i dziewczynek w kategoriach do lat 8, 10 i 12 zaczęły się od eliminacji na poziomie gminnym i powiatowym. Teraz przyszła pora na rozgrywki na szczeblu wojewódzkim, które w województwie świętokrzyskim zostały  rozegrane w ubiegły weekend  na terenie klubu sportowego w Nowinach.

Podczas dwóch dni rozgrywek zobaczymy w akcji 708 zawodników z 14 okręgów, czyli największe piłkarskie talenty wśród dziewcząt i chłopców z województwa.

Wojewódzkie finały Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to wielkie piłkarskie święto i niezapomniane przeżycie dla wszystkich uczestników oraz wspierających ich kibiców. Chłopcy i dziewczynki z całego kraju będą mogli zmierzyć się z rówieśnikami, a trenerzy, rodzice oraz kibice na własne oczy zobaczą, jak rozkwitają talenty przyszłych reprezentantów Polski. Na wszystkich uczestników czekały medale, nagrody i oczywiście doskonała zabawa

W finałach wojewódzkich zagrały reprezentacje dwóch Szkół Podstawowych ze Skarżyska-Kamiennej:  SP nr 13  i SP nr 7.

W piątek 24 marca, do rywalizacji przystąpili chłopcy i dziewczęta z kategorii U-12. Chłopcy z SP 7 trafili do grupy B, gdzie za rywali mięli SP Kije, SP27 Kielce i SP Małogoszcz. Podopieczni Rafała Sokołowskiego wygrali wszystkie grupowe mecz zajmując pierwsze miejsce w grupie. W ćwierćfinale zmierzyli się z SP3 Kazimierza Wielka, spotkanie to zakończyło się wygraną „siódemki” 2:1.  W meczu półfinałowym SP 7 przegrała z AP Końskie 1:2. Młodym piłkarzom ze Skarżyska pozostała walka o trzecie miejsce, tu ponownie spotkali się z drużyną SP27 Kielce i ponownie wygrali tym razem 2:1 po bramkach Tomasza Dekarczyka i Kacpra Drzyzgi. Ponadto Tomasz Dekarczyk został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju.

Trzecie miejsce również zajęły dziewczęta z SP 13, podopieczne Ewy Błaszczyk w grupie pokonały SP Kołaczkowice 4:0, zremisowały z Pacanowem 2:2 i przegrały z SP Baćkowice 3:0. Te wyniki dały drugie miejsce i awans do półfinałów. W meczu o finał „trzynastka” przegrała  PSP Ostrowiec Świętokrzyski 7:0. W meczu o trzeciej miejsce dziewczęta ze Skarżyska pokonały SP27 Kielce 2:1.

W sobotę  25 marca wystąpiły dziewczęta i chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 13 z kategorii U – 8 i U-10, niestety dziewczynki nie zdołały awansować do dalszych gier, chłopcy z U-10 zajęli drugie miejsce w grupie dające awans do ćwierćfinału, niestety w walce o półfinał przegrali z drużyną Galacticos 1:5.