home
Advertisement

Wiktoria Dąbczyńska trzecia w Europie

  • Napisany przez:
  • Skomentuj
  • Pin it

Zawodniczka Orlicza Suchedniów  Wiktoria Dąbczyńska ze swoją partnerką deblową Aleksandrą Goszczyńską wywalczyły brązowy medal  podczas Mistrzostw  Europy Juniorów w badmintonie, które odbyły się w Miluzie (Francja). Jest to historyczny, pierwszy medal zdobyty dla suchedniowskiego klubu w imprezie tej rangi. W mistrzostwach udział wzięły również Zuzanna Glijer i Izabela Pajek.  – Biorąc pod uwagę wyniki, które osiągała Wiktoria na…

Zawodniczka Orlicza Suchedniów  Wiktoria Dąbczyńska ze swoją partnerką deblową Aleksandrą Goszczyńską wywalczyły brązowy medal  podczas Mistrzostw  Europy Juniorów w badmintonie, które odbyły się w Miluzie (Francja). Jest to historyczny, pierwszy medal zdobyty dla suchedniowskiego klubu w imprezie tej rangi. W mistrzostwach udział wzięły również Zuzanna Glijer i Izabela Pajek. 

– Biorąc pod uwagę wyniki, które osiągała Wiktoria na szeregu turniejach rankingowych i międzynarodowych one upoważniały do spodziewania się dobrego wyniku, dlatego też starty w drużynie już zwiastowały to, że naprawdę może być dobry wynik w turnieju indywidualnym i tak się stało. Trudno powiedzieć, że zakładaliśmy, że będzie do tego typu sukces, to jest ukoronowanie jej wysiłku, pracy systematyczność i  zaangażowania w treningi. Trenerzy kadry narodowej spodziewali się tak samo bardzo dobrego wyniku, dowodem na to był jej udział w mistrzostwach Europy drużyn mieszanych w kategorii seniorskiej. Na pewno cieszymy się z tego sukcesu ,jest to fantastyczny wynik, historyczny dla naszego klubu, powiatu i całego województwa świętokrzyskiego – powiedział trener Stefan Pawlukiewicz.

W zawodach uczestniczyły jeszcze dwie badmintonistki Orlicza Zuzanna Glijer w singlu i Izabela Pajek w deblu. Odpadły w pierwszych lub drugich rundach, ale już sam udział w mistrzostwach jest bardzo dużym osiągnięciem..

– Wszystkie Nasze dziewczyny wzięły udział  w meczach drużynowych reprezentacji polskiej drużyny i walnie przyczyniły się do tego, że ta reprezentacja zajęła bardzo wysokie piąte miejsce przegrywając w ćwierćfinale z drużynie duńską.  Ta pewno największy sukces naszego skarżyskiego sportu na przestrzeni ostatnich lat , już wcześniej mówiłem  -dajmy szansę tym ludziom, kwestią czasu jest to że doczekamy się zawodniczki z naszego klubu  na igrzyskach olimpijskich – podkreślał trener.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud