home

„Blue Day – na niebiesko dla autyzmu”

  • Napisany przez:
  • 67 komentarzy
  • Pin it

Już po raz czwarty Skarżysko-Kamienna przyłączyło się do obchodów Światowego Dnia Wiedzy na temat Autyzmu. 15 kwietnia, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 w Skarżysku-Kamiennej we współpracy ze Stowarzyszeniem Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Umysłowo i ich Rodzinom PRAXIS oraz PGE Dystrybucja SA Oddział Skarżysko-Kamienna zorganizowali „Błękitny Marsz” oraz widowisko światło i dźwięk – „Zaświeć się na niebiesko dla autyzmu”.…

Już po raz czwarty Skarżysko-Kamienna przyłączyło się do obchodów Światowego Dnia Wiedzy na temat Autyzmu. 15 kwietnia, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 w Skarżysku-Kamiennej we współpracy ze Stowarzyszeniem Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Umysłowo i ich Rodzinom PRAXIS oraz PGE Dystrybucja SA Oddział Skarżysko-Kamienna zorganizowali „Błękitny Marsz” oraz widowisko światło i dźwięk – „Zaświeć się na niebiesko dla autyzmu”.

SOSW nr 2 w Skarżysku-Kamiennej uczestniczy w obchodach Światowych Dni Wiedzy na temat Autyzmu już po raz czwarty. W tym roku współorganizatorem obchodów było również Starostwo Powiatowe w Skarżysku-Kamiennej, a także Stowarzyszenie PRAXIS przy SOSW nr 2. W organizację i przygotowanie obchodów włączyło się Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej oraz Studio Lalki „Eduszko” Bożena Skorupa, Krzysztof Wąsik, Grzegorz Mosiołek i młodzież z Gimnazjum nr 2, pod opieką Anny Chojnackiej.

Obchody Światowego Dnia Wiedzy na temat Autyzmu mają na celu przybliżenie społeczeństwu problematyki związanej z autyzmem i podjęcie działań na rzecz zrozumienia i tolerancji osób dotkniętych autyzmem. Skarżyskie obchody rozpoczęły się tradycyjnie od „Błękitnego Marszu”, który przeszedł ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 do Miejskiego Centrum Kultury. Podczas marszu przekazywano informacje o autyzmie, o sytuacji osób cierpiących na to schorzenie (a także ich rodzin), o możliwościach pomocy i terapii. W Miejskim Centrum Kultury rozstrzygnięto konkurs plastyczny, którego tematem był autyzm, (zwycięzcami zostali Jakub Łakomiec z SP 7 i Szymon Szymański – Gimnazjum Skarżysko Kościelne). Uczniowie Gimnazjum nr 2 w Skarżysku-Kamiennej przedstawili uczestnikom Marszu spektakl pt. „Bajka o niebieskim ptaku”.

Wieczorem, o godzinie 20.30, na parkingu przy budynku PGE Dystrybucja SA, odbył się finał obchodów. Mieszkańcy Skarżyska mogli obejrzeć widowisko światło i dźwięk „Zaświeć się na niebiesko dla autyzmu”, które zostało przygotowane przez wolontariuszy.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud