home
Advertisement

Mali Giganci ze Skarżyska

  • Napisany przez:
  • 127 komentarzy
  • Pin it

Julia Kulińska i Kacper Kleczaj, para ze skarżyskiego klubu tańca towarzyskiego Respect Dance wzięła udział w castingu telewizyjnym do nowej produkcji stacji TVN „Mali Giganci”. Nie trafili tam przypadkowo.…

Wyszkoleni przez mistrzów

Julia i Kacper to wychowankowie Szkoły Tańca Respect Dance ze Skarżyska-Kamiennej. Szkoła została założona za sprawą Anny TelkiTomasza Kurczyńskiego, którzy razem tworzą zawodową parę taneczną najwyższej międzynarodowej klasy S. Są wicemistrzami Polski w tańcach latynoamerykańskich, dyplomowanymi instruktorami tańca sportowego, reprezentantami Polski na Pucharze Świata. To także wielokrotni zwycięzcy turniejów rangi GPP.

Pani Anna jest rodowitą skarżyszczanką. Jej sentyment do miasta oraz utalentowane tanecznie dzieci w tym regionie, sprawiły że od zawsze chciała otworzyć właśnie w Skarżysku Szkołę Tańca. A trzeba podkreślić, iż szkoła istnieje od niedawna, bo od września 2014 roku. Jednak już od 7 lat Ania i Tomek przyjeżdżali regularnie jako szkoleniowcy do par turniejowych ze Skarżyska, Szydłowca i okolic, rzeźbiąc i szlifując technikę tańca oraz tworząc choreografie taneczne.

Ludzie z pasją

Trenerzy Respect Dance to ludzie nie tylko z pasją i sukcesami, ale przede wszystkim mający za sobą wieloletnie doświadczenie w nauce tańca w renomowanej szkole Duet Dance Warszawa. Zapraszani byli przez Kluby na terenie całej Polski jako szkoleniowcy. Sami szkolili się u najlepszych na świecie m. in. Sergey Surkov, Agnieszka Melnicka, Michał Malitowski, Joanna Leunis, Iwona Golczak, Matej Krajcer, Colin James, Hans Galke, Graham Oswick, Richard Porter, Iwona Pawlovic, Arkadiusz Pawlovic, Lech Romankiewicz, Robert Wota, Agustin Egurrola oraz u ukochanych trenerów prowadzących Dominiki Kublik-Marzec i Jarka Marzec.

Przygoda z telewizją

Do udziału w castingu do programu „Mali Giganci” Julię i Kacpra nakłaniali zarówno byli, jak i aktualni trenerzy.

– Przygotowania trwały dosyć krótko, bo zaledwie kilka dni. Tyle właśnie upłynęło od momentu, kiedy okazało się, że dzieci przeszły pomyślnie pierwszy etap i dostały się do castingu telewizyjnego – wspomina pani Anna.

Układ taneczny, który zaprezentowali na castingu – tango argentyńskie połączone z chachą, został stworzony przez trenerów szkoły tańca Respect Dance Tomasza Kurczyńskiego i Annę Telkę.

– Występ wypadł idealnie. Dzieci były bardzo z siebie zadowolone. Dały z siebie wszystko i starali się jak najlepiej zaprezentować układ choreograficzny stworzony specjalnie na tą okazję. Przyjazna atmosfera na castingu sprawiła, że młodzi artyści nie byli zbytnio zestresowani – twierdzi trenerka. – Dla małych tancerzy udział w takim przedsięwzięciu (i ewentualne uczestnictwo w programie) jest świetną przygodą i wspaniałą zabawą. Nie są nastawieni na walkę za wszelką cenę, lecz na pokazanie się z jak najlepszej strony, zawarcie nowych znajomości oraz zdobycie cennych doświadczeń – dodaje pani Anna.

Młodzi tancerze zdają sobie jednak sprawę z faktu, że konkurencja jest duża, a dostanie się do programu niekoniecznie jest uzależnione od umiejętności tanecznych uczestników.

– Jak podkreślali organizatorzy, do programu zostaną wybrane osoby, które „najbardziej pasują do konwencji programu” – mówi pani Anna.

Razem od 6 lat

Julia i Kacper tańczą stosunkowo długo, bo od około 6 lat.

– Przy ich wieku – 12 lat jest dość znacznym okresem. Tańczą razem niemal od samego początku swojej przygody z tańcem towarzyskim – podkreśla pani Anna.

Najbliższa przyszłość Julii i Kacpra to dalsze doskonalenie swoich umiejętności na treningach oraz udział w ogólnopolskich turniejach tańca towarzyskiego.

– To bardzo utalentowana para, która może dużo osiągnąć w tańcu. Posiadają szereg predyspozycji, które powinni posiadać dobrzy tancerze. Pozostaje tylko, aby dużo i systematycznie trenowali oraz mieli otwarte umysły na otrzymywaną wiedzę na zajęciach i lekcjach – twierdzą trenerzy.

Od września 2014 r. pary trenujące w szkole odniosły wiele sukcesów
– Marcel Skórski i Angelika Krupa powyżej 15 klasa B – 3 miejsce w Radomsku,
– Kacper Kleczaj i Julia Kulińska 10 -11 lat klasa D – 1 miejsce w Radomsku, 3 miejsce w Łańcuchowie, ćwierćfinaliści Mistrzostw Polski w Krakowie,
– Kuba Busiek i Karolina Lisowska 10 – 11 lat klasa E – 3 miejsce w Łańcuchowie, 4 miejsce w Radomsku,
– Kamila Chmielewska i Miłosz Weronowski 14 – 15 lat klasa C – 4 miejsce w Warszawie,
– Ania Świerczewska i Dominik Ambroziak powyżej 15 klasa D – 3 miejsce w Białej Podlasce,
– Kuba Jaworski i Daria Wrzesień w 12-13 lat klasa E – 1 miejsce w Lubartowie, 2 miejsce w Płońsku, 1 miejsce w Przecławiu, 1 miejsce w Warszawie i zdobycie klasy D,
– Natalia Miernik i Sebastian Sitek powyżej 15 klasa C – 3 miejsce w ST i 4 miejsce w LA w Siennicy Różanej,
– Konfrontacje taneczne w Ostrowcu Świętokrzyskim:
Norbert Toporek i Kamila Drabik 1 miejsce,
Maksymilian Kuźdub i Kinga Jeziorska 2 miejsce,
Kubuś Borej i Julia Kamińska 1 miejsce,
Aleks Duklas i Weronika Winiarska 1 miejsce,
Mateusz Łyżwa i Iga Dobrowolska 1 miejsce,
Wojtek Woźniak i Patrycja Michalska 1 miejsce,
Michał Gołosz i Julia Kuźdub 3 miejsce,
Wiktor Winiarski i Zuzia Lelonek 2 miejsce

 

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Ogłoszenia drobne

Ogłoszenia promowane:
Treść ogłoszenia: Kontakt