home
Advertisement

Ruszyły zapisy do II Biegu Konstytucji

  • Napisany przez:
  • Skomentuj
  • Pin it

3 maja 2018 roku w Skarżysku po raz drugi odbędzie się Bieg Konstytucji. Zapisy już ruszyły. Uczestnicy będą mieli do pokonania 15-kilometrową trasę. Zapraszamy do udziału.…

I Bieg Konstytucji, który odbywał się w Skarżysku 3 maja tego roku, przeszedł do historii jako udana i bardzo dobrze zorganizowana impreza. Chociaż tego dnia podobne wydarzenia sportowe odbywały się w kilku polskich miastach, bieg skarżyski – organizowany po raz pierwszy – cieszył się dużym zainteresowaniem. Na linii startu stanęło ponad 160 zawodników z całego kraju, w tym wielu utytułowanych biegaczy. Gościem honorowym był polski maratończyk, Jerzy Skarżyński.

W przyszłym roku Bieg Konstytucji odbędzie się ponownie, a chętni zawodnicy już mogą rejestrować udział na stronie datasport.pl. Do końca 2017 roku obowiązuje niższa opłata za udział – 30 złotych. Osoby, które zarejestrują się i wniosą opłatę po 1 stycznia zapłacą: 40 zł (do 31 marca 2018r.) lub 50 zł (do 25 kwietnia). Zawodnicy będą mogli rejestrować się także w Biurze Zawodów (2 – 3 maja 2018 roku). Wówczas opłata będzie wynosiła 80 zł.

Bieg rozpocznie się o godzinie 15.00, a jego trasa będzie prowadziła ulicami miasta. Jest to trasa z atestem i dwoma jednokilometrowymi podbiegami. Zawodnicy pokonają dwie pętle po 7,5 km. Limit czasu na pokonanie dystansu to dwie godziny.

Dla zwycięzców przewidziano atrakcyjne nagrody finansowe.

Organizatorem biegu jest Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku-Kamiennej przy współudziale: Urzędu Miasta, Miejskiego Centrum Kultury, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, Komendy Powiatowej Policji, Ochotniczej Straży Pożarnej i Starostwa Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud