home
Advertisement

II Bieg Niepodległości w Skarżysku

  • Napisany przez:
  • Skomentuj
  • Pin it

120 zawodników wzięło udział w II Biegu Niepodległościowym, który odbył się w niedzielę, 12 listopada w Skarżysku – Kamiennej. Organizatorem biegu był Wydział Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego oraz Stowarzyszenie Towarzystwo IMPULS.…

 

Zwycięzcą II Biegu Niepodległościowego został  Iveruk Myahaylo  (Rivne Ukraina, LKB Rudnik), z czasem 00:32:44,  drugi był Sylwester Lepiarz (Wronów, LKB Rudnik) – 00:32:55, trzeci Rafał Czarnecki (Bliżyn, STS Skarżysko) -00:35:30. Na czwartym miejscu uplasował się Piotr Chmiel (Mostki, STS Skarżysko) – 00:35:37. Wśród kobiet zwyciężyła  Kinga Kacuga (Bałtów) – 00:40:12, druga była Lidia Czarnecka (Blizyn, STS Skarżysko) – 00:40:34,  trzecia Małgorzata Czarnota (Gąsawy  Rządowe, RLTL ZTE Radom ) – 00:40:51

– Organizacja biegu bardzo dobra, chociaż niektórzy zawodnicy mieli wątpliwości co do pewnych zapisów w regulaminie. Dobrze, że taki bieg jest organizowany, jest to upamiętnienie bardzo ważnej dla nas rocznicy. Ja zawsze staram się ze swoimi dziećmi , jako lokalny patriota brać udział w tym biegu – zaznaczał Janusz Ordyński.

– Biegam od zawsze, a już w takim biegu, gdzie świętujemy niepodległość to obowiązkowo. To jest doskonała pamiątka 99 lat niepodległości. Biorę przykład z Piłsudskiego, Polska musi by nasza. Biegam półmaratony i na 10 kilometrów, tygodniowo robię 60-7- kilometrów. Biegnąc czuje się jak ryba w wodzie – podkreślał najstarszy uczestnik biegu, 76-letni Ireneusz Płusa z Sadku.

– Nie udało się stanąć na podium, ale swoje założenia zrealizowałem. Dzień wcześniej biegłem w Ostrowcu. Można powiedzieć, że byłem trzeci, choć przybiegłem na metę jako czwarty, zwyciężył zawodnik z Ukrainy, choć w regulaminie zawodów jest , że udział mogą brać osoby narodowości polskiej. Cieszę się, że mogłem w ten sposób uczcić święto niepodległości – podkreślał Piotr Chmiel z Mostek,.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud