home

Klub Senior+ rozpoczął działalność w Skarżysku

  • Napisany przez:
  • Skomentuj
  • Pin it

W piątek, 3 listopada oficjalnie zainaugurowano działalność Klubu Senior+ w Skarżysku-Kamiennej, który powstał z inicjatywy władz miasta, przy dofinansowaniu z rządowego programu „Senior+”. Klub mieści się w budynku przy ul. Norwida 17 Klub Senior+ w Skarżysku – Kamiennej to pierwsza tego typu placówka w gminie Skarżysko – Kamienna. Powstał dzięki środkom z budżetu państwa oraz…

W piątek, 3 listopada oficjalnie zainaugurowano działalność Klubu Senior+ w Skarżysku-Kamiennej, który powstał z inicjatywy władz miasta, przy dofinansowaniu z rządowego programu „Senior+”. Klub mieści się w budynku przy ul. Norwida 17

Klub Senior+ w Skarżysku – Kamiennej to pierwsza tego typu placówka w gminie Skarżysko – Kamienna. Powstał dzięki środkom z budżetu państwa oraz inicjatywy prezydenta miasta Konrada Kröniga. Współfinansowany jest w 80% ze środków budżetu państwa i w 20% ze środków budżetu gminy.

– Klub przeznaczony jest dla osób w wieku powyżej 60+, nieaktywnych zawodowo oraz osób samotnych. Tutaj będą mogli spędzać wolny czas przy różnego rodzaju grach, przy komputerze. Będą mogli korzystać z sali rehabilitacyjno – gimnastycznej. Zainteresowanie klubem jest na dzień dzisiejszy bardzo duże, mamy nadzieję, że w przyszłości powstaną następne takie placówki gdzie nasi seniorzy będą mogli miło spędzać czas. Klub będzie czynny przez sześć godzin w ciągu pięciu dni tygodnia, od poniedziałku do piątku. Godziny otwarcia będą ustalane z uczestnikami klubu. W razie potrzeby klub będzie otwarty z okazji różnego rodzaju świąt – powiedziała Halina Indyka, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Skarżysku – Kamiennej.

– Osoby, które są zainteresowane uczęszczaniem do klubu seniora wypełniały ankiety i na podstawie tych ankiet została wybrana grupa 20 osób, a nawet więcej, ponieważ planujemy, że te pierwsze dni, do końca listopada będą dniami otwartymi i osoby zainteresowane będą przychodziły na zasadzie zapoznawania się z naszą ofertą – zaznacza Halina Indyka.

– Seniorów jest coraz więcej w naszym mieście, chcielibyśmy, żeby Państwo czuli się tu bezpiecznie, mieli poczucie godności, żeby to miejsce było miejscem integracji i aktywizacji, żebyście mogli tutaj rozwijać swoje umiejętności i przekazywać je innym. A także, żeby zmieniać postrzeganie społeczne, że osoba starsza to też osoba, która coś oczekuje i jeszcze coś od siebie może dać. Życzę, żebyście chętnie do tego miejsca przychodzili i sami zgłaszali czego od nas oczekujecie – podkreślała Bożena Bętkowska, dyrektorka MOPS.

– Cieszę, się bardzo, że mogę być z Państwem w tak ważnym dniu, dlatego, że jeszcze w okresie kampanii wyborczej obiecywałem, że takie miejsce w Skarżysku powstanie. Dziękuję Urzędowi Wojewódzkiemu za pomoc, dodam, że to dofinansowanie jest w kwocie 150 tys. złotych, pozostałe środki zostały zabezpieczone w budżecie miasta. Jestem przekonany, że ten obiekt jest potrzebny w naszym mieście, będzie wszystkim Państwu doskonale służył – mówił Konrad Krönig, prezydent miasta. – Polityka senioralna jest jednym z moich priorytetów w tej kadencji – dodał prezydent, przypominając, iż miasto aktywnie wspiera działalność Uniwersytetu III Wieku.

– Jest to pierwszy w tym roku otwarty klub seniora w ramach programu Senior+, pierwszy, ale nie ostatni, ponieważ spodziewamy się kolejnych tego typu obiektów oraz bardziej zaawansowanych domów seniora. Ten rok przynosi bardzo duże zmiany na mapie domów i klubów seniora w województwie, mamy nadzieję, że przyszły będzie jeszcze lepszy – podkreślał Mariusz Pasek, zastępca dyrektora Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia Urzędu Wojewódzkiego.

Skarżyski Klub Seniora+ powstał  w budynku przy ul. Norwida 17 (przy fontannie). Lokal posiada minimalny standard warunków lokalowych dla placówki pozbawionej barier funkcjonalnych, uwzględnia m.in.: pomieszczenie ogólnodostępne wyposażone w stoły i krzesła (lub kanapy i fotele) pełniące funkcję sali spotkań; pomieszczenie wyposażone w sprzęty, urządzenia i naczynia do przygotowania i spożycia posiłku; łazienkę wyposażoną w 2 toalety (dla kobiet i mężczyzn) i umywalkę; wydzielone miejsce pełniące funkcję szatni dla seniorów. Placówka posiada również dodatkowo m.in.: pomieszczenie do zajęć rehabilitacyjno-ruchowych; pomieszczenie klubowe wyposażone w sprzęt RTV, komputer z dostępem do Internetu, kanapy i fotele i łazienkę wyposażoną w prysznic z krzesełkiem oraz uchwyty pod prysznicem.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud