home

Łódka dla Skarżyska

  • Napisany przez:
  • Skomentuj
  • Pin it

Towarzystwo Żeglarskie STERNA ze Skarżysku – Kamiennej od kilku tygodni prowadzi akcję „Łódka dla Skarżyska”, której celem jest pozyskanie łodzi do zajęć z dziećmi i młodzieżą. Jak na razie udało się zebrać ponad 1000 złotych.  – Jesteśmy młodą organizacją, która powstała z myślą o integracji lokalnego środowiska żeglarskiego, ale także z ideą zwiększenia dostępności żeglarstwa…

Towarzystwo Żeglarskie STERNA ze Skarżysku – Kamiennej od kilku tygodni prowadzi akcję „Łódka dla Skarżyska”, której celem jest pozyskanie łodzi do zajęć z dziećmi i młodzieżą. Jak na razie udało się zebrać ponad 1000 złotych. 

– Jesteśmy młodą organizacją, która powstała z myślą o integracji lokalnego środowiska żeglarskiego, ale także z ideą zwiększenia dostępności żeglarstwa dla wszystkich chętnych bez względu na wiek. Postanowiliśmy swoim doświadczeniem dzielić się społecznie z innymi kładąc szczególny nacisk na wykorzystanie edukacyjnych walorów żeglarstwa w pracy z młodzieżą i dziećmi – podkreśla Arkadiusz Rurarz, komandor skarżyskiego Towarzystwa Żeglarskiego STERNA w Skarżysku – Kamiennej.

– Mamy na swym koncie szereg inicjatyw skierowanych do lokalnej społeczności, spośród których największym powodzeniem cieszyła się „Akademia Żeglarstwa” dla dzieci, którą organizowaliśmy w wakacje. Zainteresowanie tą inicjatywą było tak ogromne, że kilkukrotnie przekroczyło ilość dostępnych miejsc – zaznacza Arkadiusz Rurarz.

– Mimo posiadania potencjału ludzkiego borykamy się z problemem braku łodzi, dzięki której moglibyśmy swoją ofertą objąć znacznie szersze grono odbiorców. Postanowiliśmy zaproponować społeczności lokalnej, władzom samorządowym, a także firmom i instytucjom projekt „Łódka dla Skarżyska”, dzięki któremu pozyskamy łódź do zajęć z dziećmi i młodzieżą, której koszt wynosi około 25 tysięcy. Liczymy, że dzięki pomocy ludzi dobrej woli Skarżysko-Kamienna spośród dzieci i młodzieży wychowa pokolenia doskonałych żeglarzy – mówi komandor STERNY.

Każda forma wsparcia naszej akcji wpłacona na nasze konto: Bank PEKAO S.A. 34 1240 1402 1111 0010 6892 3067 o treści: „Darowizna- łódka dla Skarżyska” jest dla nas ogromnie cenna i z góry za nią dziękujemy.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud