home

Kwesty na cmentarzach powiatu skarżyskiego

  • Napisany przez:
  • Skomentuj
  • Pin it

1 listopada na cmentarzach w powiecie skarżyskim odbywały się kwesty, podczas których zbierano pieniądze na renowację nagrobków.…

Kwestowano w powiecie

W Bliżynie odbyły się dwie kwesty, pierwsza kwesta na renowację żeliwnych nagrobków przy kościele Św. Zofii, której organizatorem byli: Parafialny Zespół”Caritas”, Rada Parafialna, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, Radni Gminy Bliżyn, Zespół Szkół w Bliżynie, Towarzystwo Przyjaciół Bliżyna, Związek Strzelecki „Strzelec”.

Druga kwesta  przeznaczona była na ekshumację i identyfikację Żołnierzy Wyklętych, przeprowadzili ją wolontariusze Fundacji „Niezłomni”. Zebrane pieniądze pozwolą sfinansować prace prowadzone systematycznie przez Fundację, która poszukuje miejsc pochówków, ekshumuje, dokonuje identyfikacji genetycznych, a także organizuje uroczyste pogrzeby Żołnierzy Niezłomnych. To właśnie dzięki Fundacji Niezłomni odnaleziono szczątki Aleksandra Życińskiego Wilczura i pochowano na bliżyńskim cmentarzu.

W Suchedniowie, po raz 24. kwestę zorganizowało Towarzystwo Przyjaciół Suchedniowa.  Pieniądze zostaną przeznaczone na renowację starych pomników na cmentarzu. W akcję włączyli się również radni i władze Suchedniowa. Podobny cel miała kwesta w Skarżysku Kościelnym, gdzie organizatorem kwesty było Stowarzyszenie na Rzecz Odnowy Zabytków Parafii św. Trójcy, w akcję włączyli się również Rycerze Kolumba. Kwesta odbyła się również na cmentarzu w Łącznej.

„W służbie jednemu, w służbie wszystkim”

W Skarżysku-Kamiennej na Cmentarzu Parafialnym na Zachodnim kwestowali Rycerze Kolumba. Udało się zabrać ponad 5 tysięcy złotych. W tym roku Rycerze kwestowali pod hasłem „W służbie jednemu, w służbie wszystkim”.  Zbierane były pieniądze na renowację zabytkowych nagrobków Cmentarza Parafialnego Św. Józefa Oblubieńca. Podobnie jak w Bliżynie, zbierano też datki na Fundację Niezłomni, pieniądze zbierali Strzelcy ze Związku Strzeleckiego „STRZELEC” JS 2104.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud