home

Dalsze prace na Bernatce

  • Napisany przez:
  • Skomentuj
  • Pin it

Porządkowanie terenu w okolicy zalewu Bernatka było pierwszym etapem prac zmierzających do powstania największej atrakcji turystycznej Skarżyska. Teraz przyszła pora na kolejny krok – odwierty geologiczne.…

Wbicie łopaty pod budowę parku tematyczno-edukacyjnego przy zalewie Bernatka ma nastąpić dopiero w przyszłym roku, ale już inwestor rozpoczął pierwsze prace w terenie.  Odwierty geologiczne to kolejny etap prac przygotowujących do budowy Arki Życia i całego parku edukacyjno-rekreacyjnego.

Przed miesiącem inwestor podpisał umowę z architektem na przygotowanie dokumentacji technicznej, a przygotowania do budowy trwają.

– Prowadzimy dzisiaj odwierty geologiczne. Jest to potrzebne do wykonania projektu budynku. Mamy dobre informacje, ponieważ grunt jest bardzo stabilny i nadaje się pod budowę tak dużego obiektu – mówi Mirosław Hejduk z Fundacji Promocji i Rozwoju Polski Wschodniej. – Projektant będzie mógł przystępować do pracy nad dokumentacją – dodaje inwestor.

Przypomnijmy, iż obiekt wielkością niewiele będzie się różnił od wymiarów arki z przekazów biblijnych. Będzie miał 135 metrów długości, 24 metry szerokości i od 12 do 16 metrów wysokości. Będzie to powierzchnia około 8 tysięcy metrów kwadratowych. Budynek będzie miał cztery kondygnacje. W arce powierzchni wystawienniczej znajdzie się m.in. wystawa na temat biosfery, poświęcona wpływowi człowieka na środowisko naturalne oraz muzeum historii Biblii, będą sale dydaktyczne, stanowiska multimedialne dla zwiedzających, centrum szkoleniowe, zaplecze biurowe i gastronomiczne, a także pokoje hotelowe i kawiarnia z tarasem. Obok obiektu ekspozycyjnego znajdą się inne atrakcje: od gastronomii poczynając, przez mini zoo, amfiteatr, wiszące ogrody, park linowy, ścianki wspinaczkowe, ogród sztuki, siłownię plenerową, ścieżki dydaktyczne, po hotele na drzewach. Będzie tam funkcjonowała również wypożyczalnia rowerów i gokartów.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud