home

Morsjanie już się kąpią

  • Napisany przez:
  • Skomentuj
  • Pin it

Grupa miłośników zimnych kąpieli pod nazwą „Morsjanie Nurt Mostki” oficjalnie rozpoczęła sezon kąpielowy. Morsjanie to grupa zapaleńców, którym nie straszne są kąpiele w lodowatej wodzie, sezon zainaugurowało blisko 50. morsów z Mostek, Suchedniowa, Skarżyska i okolic. Gościnnie kąpali się również członkowie skarżyskiej grupy „Morsy z Madagaskaru”. Choć za oknem pogoda jeszcze typowo jesienna, Morsy z…

Grupa miłośników zimnych kąpieli pod nazwą „Morsjanie Nurt Mostki” oficjalnie rozpoczęła sezon kąpielowy. Morsjanie to grupa zapaleńców, którym nie straszne są kąpiele w lodowatej wodzie, sezon zainaugurowało blisko 50. morsów z Mostek, Suchedniowa, Skarżyska i okolic. Gościnnie kąpali się również członkowie skarżyskiej grupy „Morsy z Madagaskaru”.

Choć za oknem pogoda jeszcze typowo jesienna, Morsy z Mostek oficjalnie rozpoczęły sezon kąpielowy. Jak widać po frekwencji, byli spragnieni zanurzeniu się w zimnej wodzie zalewu w Mostkach. Bardzo się cieszmy, że jest nas co raz więcej – podkreślali zgodnie Członkowie grupy Morsjanie.

Na inauguracji sezonu pojawili się burmistrz Suchedniowa Cezary Błach i radny Waldemar Krogulec, jednak jeszcze w roli widzów. Wszystkich zebranych oficjalnie przywitał Piotr Chmiel, znany w powiecie biegacz, aktywny członek grupy Morsów z Mostek. Po krótkiej rozgrzewce morsy weszły do wody, gdzie przebywali blisko 10 minut, niektórzy nawet więcej.

Po kąpieli organizatorzy zaprosili wszystkich na ciepły posiłek i rozmowy przy ognisku. Już planowano wyjazd na Zlot Morsów w Milenie, który odbędzie się na początku przyszłego roku.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud