home

Derby powiatu przegrały z pogodą

  • Napisany przez:
  • Skomentuj
  • Pin it

Trzy spotkania 12. kolejki ligi okręgowej zostały odwołane ze względu na złe warunki atmosferyczne oraz zły stan boisk. Wśród odwołanych spotkań znalazł się mecz derbowy Orlicz Suchedniów – Granat Skarżysko.…

Pojedynek derbowy pomiędzy Orliczem i Granatem to więcej niż ligowe spotkanie, na ten mecze kibice czekali od początku rundy jesiennej, niestety plany pokrzyżowała pogoda, która uniemożliwiła rozegranie tego meczu. Arbiter meczu Jakub Pieron podjął decyzję o odwołaniu spotkania, biorąc pod uwagę zdrowie i bezpieczeństwo zawodników. Nie wszyscy byli z tej decyzji zadowoleni.

– Sędzia podkreślał, że nie podejmie ryzyka, żeby dopuścić do zawodów, bo groziło by to kontuzjami zawodników. Nasze stanowisko od początku było jedno, odwołać mecz. Wysłałem rano zdjęcia do przedstawicieli Granatu ze stanem boiska i poprosiłem o odwołanie tego meczu. Nie zgodzili się. My mamy tylko jedno boisko, było zalane, szczególnie z jednej strony, cały środek był grząski, po 20 minutach gry zrobiła by się jedna wielka breja i ciapa. Gra nie przypominała by futbolu. Chcieliśmy wcześniej załatwić sprawę, żeby kluby uniknęły kosztów dojazdu. Gdyby mecz doszedł do skutku murawa odczuła by to bardzo, dwa lata gralibyśmy na ugorze, bo już raz mieliśmy taką sytuację – zaznaczał Sebastian Wierzbiński, członek zarządu Orlicza Suchedniów.

– To co dzisiaj się wydarzyło, to jest kabaret, wiadomo, że o tej porze nie można wymagać cudów jeśli chodzi o boisko, ale piłka się normalnie toczy, nie ma wody, jest breja na 20 % boiska, to nie jest powód do odwołania meczu. Jeśli by tak było to nie gralibyśmy w piłkę. Jedni i drudzy chcieli grać, sędziowie się uparli, zresztą bezpodstawnie. Z tego co wiem, aby odwołać mecz boisko musi być w 95 % zalane wodą. A tu jest jakieś kino, nie wiem jak to nawet nazwać. Ręce opadają, dla mnie to jest porażkapowiedział trener Granat Dominik Rokita.

Nowy termin spotkania wyznaczy Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej w Kielcach.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud