home

Miała zostawić paczkę, a zabrała 5 tys. zł

  • Napisany przez:
  • Skomentuj
  • Pin it

Dla 80-letniego mieszkańca Skarżyska, 13 piątek okazał się naprawdę pechowy. Mężczyzna chciał pomóc, a w efekcie stracił znaczną sumę pieniędzy.…

Wszystko rozegrało się w biały dzień.

– 13 października, ok. godz. 14 do mieszkania w bloku na osiedlu Przydworcowe ktoś zapukał do drzwi 80-letniego lokatora. Kiedy je otworzył okazało się, że z paczką w rękach stoi ok. 20-letnia kobieta – informuje asp. Damian Szwagierek, oficer prasowy KPP.

Młoda kobieta oświadczyła, iż jest znajomą sąsiadki spod nr 36, której nie ma obecnie w mieszkaniu, a ma jej do przekazania paczkę.

– Zapytała czy może zostawić paczkę u niego. 80-latek zaprosił ją do środka. Wtedy kobieta oświadczyła, że ma przekazać sąsiadce także 100 zł, ale ma ze sobą banknot 200 zł i poprosiła o rozmienienie – relacjonuje oficer prasowy.

Starszy mężczyzna otworzył szafę i z ubrania wyciągnął dwa banknoty po 100 zł. W tym czasie do mieszkania weszła druga kobieta, też ok. 20-letnia, obie panie się znały.

– Wtedy 20-latka poprosiła mężczyznę o kartę papieru żeby napisać kto zostawił paczkę. Wraz z 80-latkiem udała się do kuchni, a druga kobieta została w pokoju. Po jakimś czasie oświadczyły, że muszą wyjść – dodaje D. Szwagierek.

Kobiety w rezultacie paczki nie zostawiły, a kiedy mężczyzna zajrzał do szafy okazało się, że zniknęło z niej 5.000 zł.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud