home

Stracili na internetowych zakupach

  • Napisany przez:
  • Skomentuj
  • Pin it

Chętnie kupujemy różne rzeczy w Internecie. Takie zakupy mimo, że są wygodne, bo dokonuje się ich z „domowego fotela”, to mogą nam czasami przysporzyć problemów. Coraz częściej zdarza się, że padamy ofiarami oszusta lub złodzieja internetowego.…

Kolejne osoby dały się oszukać robiąc zakupy za pośrednictwem internetu. Najwięcej, bo 500 zł stracił mieszkaniec Skarżyska-Kamiennej, który za pośrednictwem jednego z internetowych portali ogłoszeniowych kupił telefon komórkowy. Niestety zakupionego towaru nie otrzymał. Podobnie pieniądze stracił inny mieszkaniec Skarżyska, który przez internet kupił dwa telefony komórkowe za 170. Z 250 zł pożegnała się mieszkanka Skarżyska, która na jednym z portali społecznościowy znalazła ogłoszenia o sprzedaży siodła sportowego do jazdy konnej. Pomimo dokonania przelewu na konto sprzedającego nie otrzymała zakupionego towaru.

Najczęściej mieszkańcy tracą pieniądze kupując telefony komórkowe, konsole do gier, ale także kosiarki do trawy, samochody, kuchenki gazowe. Policja apeluje, by zachować ostrożność i czujność.

– Pamiętajmy, aby zawsze kierować się ograniczonym zaufaniem do sprzedającego. Nie kupujmy w sieci korzystając z komputera stojącego w kafejce internetowej, zachowujmy całą korespondencję ze sprzedawcą – radzi asp. Damian Szwagierek, oficer prasowy KPP . – Korzystajmy tylko ze znanych i sprawdzonych portali internetowych, sprawdzajmy opinie na temat danego sprzedawcy jakie w Internecie „wystawili” mu inni kupujący, pamiętajmy, aby płacąc kartą kredytową zwracać uwagę, czy połączenie internetowe jest bezpieczne – na dole „bezpiecznej” strony powinien pojawić się symbol zamkniętej kłódki – po „kliknięciu” na kłódkę powinna wyświetlić się informacja potwierdzająca tożsamość strony, a na końcu adresu – literki „https”.

Pamiętajmy, aby zawsze kiedy otrzymamy ofertę e-mailem nie korzystać z linków, które nam przysłano – na stronę sklepu wejdźmy wpisując adres w oknie przeglądarki – w ten sposób unikniemy stron podszywających się pod legalnie działające sklepy – dodaje.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud