home
Advertisement

Stypendia szansą na pracę

  • Napisany przez:
  • Skomentuj
  • Pin it

Dziewięciu uczniów Zespołu Szkół Transportowo-Mechatronicznych w Skarżysku-Kamiennej dołączyło do grona stypendystów PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. – Mam nadzieje, że za 4 lata będę mógł podpisać z tymi uczniami umowę o pracę – podkreślił Krzysztof Pióro, dyrektor Zakładu Linii Kolejowych w Skarżysku-Kamiennej.…

Umowy stypendialne z dziewięcioma uczniami PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały w miniony czwartek w Zespole Szkół Transportowo-Mechatronicznych Skarżysku-Kamiennej. Wśród nich znaleźli się technicy transportu kolejowego. Wszyscy będą otrzymywać comiesięczne stypendia, a co najważniejsze po uzyskaniu tytułu technika będą miały możliwość zatrudnienia u zarządcy infrastruktury.

– Zakład Linii Kolejowych w Skarżysku-Kamiennej zatrudnił już 14 absolwentów, którzy byli objęci programem stypendialnym – przypomniał dyrektor Krzysztof Pióro.

Obecnie ze stypendiów PLK korzysta 18 uczniów Zespołu Szkół Transportowo-Mechatronicznych – pięciu z nich to przyszli technicy dróg i mostów kolejowych (klasa 3), 10 kształci się na technika transportu kolejowego (klasa 3 i 4), trzech będzie technikami elektroenergetykami transportu szynowego (klasa 4).

– PLK wspierają rozwój kolejowego szkolnictwa zawodowego. Placówkom, które kształcą m.in. na kierunkach technik dróg kolejowych i obiektów inżynieryjnych, automatyk sterowania ruchem kolejowym czy technik transportu kolejowego poza fundowaniem stypendiów oferujemy pomoc w organizowaniu praktyk, oraz wsparcie specjalistycznej kadry. Dzięki temu zyskujemy przygotowanych pracowników, co znacznie ułatwia im nie tylko rozpoczęcie, ale i efektywną pracę – mówi Krzysztof Pióro, dyrektor Zakładu Linii Kolejowych w Skarżysku-Kamiennej.

Program stypendialny PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. rozpoczęły w 2010 roku. Uczniowie otrzymują 250 zł stypendium już w drugim roku nauki, czwartoklasiści 450 zł miesięcznie. Dodatkowo regulamin programu stypendialnego przewiduje na koniec każdego roku szkolnego stypendyście, który uzyskał średnią z przedmiotów zawodowych na poziomie minimum 4,0 wypłatę jednorazowego bonusu w wysokości 500 zł.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. współpracują z 35 szkołami ponadgimnazjalnymi w całej Polsce. Uczniowie 28 z nich pobierają comiesięczne stypendia.

Zacne grono stypendystów
Klaudia Kołodziej, średnia ocen ogólna 4,85, Średnia ocen z przedmiotów zawodowych 4,75
Wiktoria Arak, średnia ocen ogólna 4,6, Średnia ocen z przedmiotów zawodowych 4,5
Damian Wołoszyn, średnia ocen ogólna 4,5, Średnia ocen z przedmiotów zawodowych 4,75
Marcin Gajos, średnia ocen ogólna 4,5, Średnia ocen z przedmiotów zawodowych 4,75
Weronika Arak, średnia ocen ogólna 4,45, Średnia ocen z przedmiotów zawodowych 4,25
Paulina Stando, średnia ocen ogólna 4,85, Średnia ocen z przedmiotów zawodowych 4
Wiktoria Gut, średnia ocen ogólna 4,35, Średnia ocen z przedmiotów zawodowych 4
Kamil Gubiec, średnia ocen ogólna 4,3, Średnia ocen z przedmiotów zawodowych 4
Jakub Tomczyk, średnia ocen ogólna 4,31 Średnia ocen z przedmiotów zawodowych 4,85

 

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Ogłoszenia drobne

Ogłoszenia promowane:
Treść ogłoszenia: Kontakt