home

Wspólna kontrola policji i leśników

  • Napisany przez:
  • Skomentuj
  • Pin it

Skarżyscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami z Kielc oraz pracownikami Lasów Państwowych przeprowadzili wzmożone działania profilaktyczno – kontrolne ukierunkowane na bezpieczeństwo w lesie oraz nielegalne wjazdy do lasu pojazdami silnikowymi. Nie obyło się bez mandatów.…

Akcja została przeprowadzona w minioną sobotę. Policjanci ze Skarżyska- Kamiennej wspólnie z funkcjonariuszami z Kielc oraz Strażą Leśną zwracali uwagę na osoby, które nie stosowały się do zakazu wjazdu na teren leśny pojazdami silnikowymi.

– Działania prowadzone były m. in. w obrębie leśnictwa Suchedniów, Michniów, Rejów, Siekierno, Jastrzębia, Świnia Góra, Osieczno, Bronkowice, Osieczno, Kruk. Funkcjonariusze pełnili służbę zarówno w patrolach pieszych jak i zmotoryzowanych – informuje asp. Damian Szwagierek, oficer prasowy KPP. – Głównym celem akcji było uświadomienie osobom, że wjazd do lasu pojazdami silnikowymi jest zabroniony i taki czyn stanowi wykroczenie. Mundurowi zwracali uwagę na właściwe zachowanie się osób w lesie. Przypominali, aby nie zaśmiecać lasu, nie blokować dróg wywozowych oraz dojazdów pożarowych pozostawionymi w obrębie lasu pojazdami. Wskazywali, aby uważać i nie wchodzić na powierzchnie objęte zakazem wstępu: uprawy leśne, drzewostany nasienne, rezerwaty itp. – dodaje.

Każda osoba, która tego dnia udała się do lasu otrzymała od policjantów ulotki profilaktyczne informujące o podstawowych zasadach bezpieczeństwa oraz zasadach postępowania w przypadku zagubienia się w lesie.

– W trakcie działań policjanci wspólnie ze Strażą Leśną skontrolowali kilkadziesiąt osób. Nałożonych zostało 4 mandaty karne oraz zastosowano 20 pouczeń – podsumowuje Damian Szwagierek.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud