home

Świętokrzyski Turniej Bocce Olimpiad Specjalnych

  • Napisany przez:
  • Skomentuj
  • Pin it

80. zawodników z 19. klubów Olimpiad Specjalnych wzięło udział w Świętokrzyskim Turnieju Bocce Olimpiad Specjalnych, który odbył w czwartek, 27 września, w hali sportowej Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku-Kamiennej.…

 Świętokrzyski Turniej Bocce Olimpiad Specjalnych rozpoczął się od ceremonii otwarcia, podczas której odbyło się wciągniecie olimpijskiej flagi przy asyście Anny Woźniak i Tomasza Falińskiego – wielokrotnych złotych medalistów zawodów regionalnych, ogólnopolskich i światowych. Ceremonia nie mogła się odbyć bez przysięgi olimpijskiej jaką wygłosili wszyscy zawodnicy przed rywalizacją sportową –  „Pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć, niech będę dzielny w swym wysiłku”.

Organizatorem imprezy był Oddział Regionalny Olimpiad Specjalnych Polska – Świętokrzyskie oraz Klub Olimpiad Specjalnych „OLIMP” i „TACY SAMI” ze Skarżyska – Kamiennej, Zespół Placówek Edukacynjo – Wychowawczych w Skarżysku – Kamiennej oraz Powiatowy Środowiskowy Dom Pomocy Społecznej w Skarżysku – Kamiennej.

– Celem turnieju była popularyzacja gry w bocce jako dyscypliny dla osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz podsumowanie efektów szkoleniowych uzyskanych w czasie treningów i zajęć dla osób z niepełnosprawnością intelektualną w latach 2016 – 2017  – zaznacza Marzena Grzelec, jedna z organizatorek.

– Bocce to pochodząca z Włoch gra przypominająca angielską grę w kule. Do rozgrywania zawodów w ramach tej dyscypliny sportu używane są kule w czerwonym i zielonym kolorze. Rywalizujący ze sobą zawodnicy mogą startować w konkurencji singiel, debel lub w zespołach czteroosobowych. Główny założeniem tej dyscypliny jest dążenie przez zawodników przeciwnych drużyn do potoczenia kuli tak, by znalazła się jak najbliżej tzw. palliny. Jest to kulka,którą wprowadza się do gry na początku meczu – podkreśla Marzena Grzelec.

Na hali Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji spotkały się drużyny w 19, klubów Olimpiad Specjalnych z terenu województwa świętokrzyskiego, a wśród nich kluby skarżyskie, które reprezentowały specjalne ośrodki: Buziaki, Tacy Sami,Tornado i Olimp.

Po blisko całodniowej rywalizacji zawodnicy otrzymali w pełni zasłużone medale.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud