home

Jednolite wiaty śmieciowe w mieście?

  • Napisany przez:
  • 1 Odpowiedź
  • Pin it

Z taką propozycją wystąpił podczas sesji Rady Miasta radny Bogusław Ciok. – Są one estetyczne i jest na nie duże zainteresowanie – mówił radny wskazując na wiatę przy ul. Orkana.…

Wymiana wiat śmieciowych ma przede wszystkim służyć wizerunkowi miasta. Jak podkreślił radny jednolite wiaty byłyby bardziej estetyczne.

– Rozmawiałem z członkami wspólnot mieszkaniowych. Wspólnoty wyrażają chęć i same zakupują wiaty, rozwiązując ten problem. Jedynym udziałem miasta jest fakt wydzierżawienia terenu – podnosił podczas sesji radny Bogusław Ciok. – Jest pewien problem, który możemy wspólnie rozwiązać – umowy na dzierżawę są na 3 lata, bo na tyle może je obecnie podpisać prezydent. Wspólnoty obawiają się, że po 3 latach kwota dzierżawy może się zmienić, trzeba również przedłużać umowy, to dużo biurokracji. Rada może dać prezydentowi zgodę na podpisanie dzierżawy od razu na 6, 7 lat, to uprości sprawę. Zwracam się z prośbą o podjęcie stosownej uchwały – mówił radny.

Prezydent Andrzej Brzeziński zauważył, że w tej chwili na terenie miasta estetyka wiat śmieciowych poprawia się.

– Gmina na zakup i montaż wiat śmieciowych miała zabezpieczone w budżecie 150 tys. zł., ale nie doszło to do skutku. Zarządcy zdecydowali, że będą dzierżawić teren i sami stawiać altany – mówił Andrzej Brzeziński. – Rzeczywiście podpisujemy w tej chwili dzierżawy krótkoterminowe. Cieszę się, że robione są porządki z tymi altanami. To ważna rzecz dla miasta. Na pewno kwestia długoterminowych umów ułatwiłaby to. Będziemy starali się przedłużyć projekt takiej uchwały, bo estetyka miasta dzięki temu faktycznie poprawia się – dodał Andrzej Brzeziński.

Zobacz również

1 komentarz

  1. Maria Odpowiedz

    Moim zdaniem to bardzo dobry pomysł. Dbanie o estetykę miasta i pozytywny wizerunek powinien być podstawą rządzących władz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud