home

Dali się oszukać

  • Napisany przez:
  • Skomentuj
  • Pin it

Starsza kobieta i mężczyzna stracili swoje oszczędności po tym jak do ich mieszkań weszli ludzie podszywający się pod pracowników socjalnych. Policja apeluje, by nie wpuszczać do domu nieznanych osób.…

Najpierw została okradziona 88-letnia kobieta, mieszkanka osiedla Milica. Było to 25 września.

– Do kobiety przyszedł mężczyzna, który twierdził, że ma dla niej pieniądze w ramach odszkodowania z Unii. Zapytał czy ma w domu jakieś oszczędności. Przyniosła pieniądze, było ich 10.000 zł.. Powiedział, że to mało i zapytał czy nie ma złotej biżuterii. Kobieta przyniosła, a mężczyzna stwierdził, że najlepiej by było, żeby doniosła pieniądze z banku, a on na nią poczeka – informuje asp. Damian Szwagierek, oficer prasowy KPP.

Kobieta straciła nie tylko pieniądze, ale i biżuterię o wartości 3.000 zł.

Trzy dni później została okradziona kolejna osoba, 84-letni mężczyzna, mieszkaniec bloku na os. Przydworcowe.

– Była godz. 10, kiedy do mieszkania mężczyzny zapukały dwie kobiety, które przedstawiły się jako pracownice opieki społecznej. Mężczyzna był w mieszkaniu sam, żona wyszła po zakupy – informuje Damian Szwagierek.

Z opisu mężczyzny wynikało, że jedna z nich może mieć ok. 20 lat, druga 30 lat.

– Kobiety przyniosły 80 zł. Powiedziały, że to na koszty ponoszone na leki. Miały przy sobie banknot 200 złotowy i zapytały go czy ma wydać. Mężczyzna nie miał drobnych, weszły za nim do pokoju. Wtedy jedna z kobiet zaczęła wypytywać go o stan zdrowia i badać, a druga poszła do kuchni – relacjonuje oficer prasowy.

W kuchni długo nie zabawiła po czym wyszła. Zaraz po niej wyszła druga kobieta.

– Kiedy 84-latek wszedł do kuchni zobaczył otwarte dwa pudełka tekturowe, w których trzymał pieniądze, były puste. Mężczyzna był tak roztrzęsiony, że nie zdołał zadzwonić na policję. Zrobiła to dopiero jego żona, która wróciła z zakupów – informuje Damian Szwagierek.

Z pudełek zniknęło 25.000 zł.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud