home

Nie sprzedawajcie placu zabaw!

  • Napisany przez:
  • Skomentuj
  • Pin it

Z takim apelem zwrócił się w imieniu mieszkańców osiedla nr 2 w Suchedniowie przewodniczący osiedla Marian Leski. Po mieście zaczęły krążyć informacje o sprzedaży placu zabaw.…

– To jedyny plac zabaw na osiedlu i korzysta z niego dużo dzieci – podkreśla Marian Leski. – Z tego co wiem za ponad 790 metrów, cena za działkę wynosi 104 tys. zł. Do tej pory gmina użyczała plac spółdzielni. Chodzi o mieszkańców osiedla. Jeśli kupi to jakiś biznesmen to zagospodaruje to tak jak zechce, powstaną garaże w środku osiedla. Spółdzielnia nie ma pieniędzy, żeby to kupić, musiałaby ściągnąć od mieszkańców – dodaje.

Z podobnym apelem zwróciła się Helena Krzysztofek, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Suchedniowa.

– To bardzo bezpieczne miejsce, dobrze utrzymany plac, który powstał w porozumieniu ze Stowarzyszeniem a Spółdzielnią. Rodzice mają możliwość z okien przypilnować dzieci. Za nic w świecie tego placu nie sprzedawajcie, gdzie te dzieci pójdą – apelowała podczas sesji Rady Miasta Helena Krzysztofek.

Faktycznie w sierpniu na stronie internetowej Urzędu Miasta i Gminy pojawiło się ogłoszenie w sprawie sporządzenia wykazu nieruchomości przeznaczonej do sprzedaży, położonej w Suchedniowie przy ul. Bugaj o powierzchni gruntowej 0,0794 ha. Działka o wym. ok. 20 m x 40 m zabudowana jest murowanym budynkiem byłej hydroforni. Teren jest ogrodzony.

Wszystko wskazuje na to, że mieszkańcy mogą spać spokojnie.

– Teren zostanie sprzedany na cele publiczne. Jest zainteresowanie ze strony Spółdzielni i teren ten zostanie wykorzystany na potrzeby mieszkańców os. Bugaj – poinformował burmistrz Cezary Błach.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud