home

Oliwia Fornal w kadrze Polski na Mistrzostwa Europy

  • Napisany przez:
  • Skomentuj
  • Pin it

23 września w sobotę 2017 w hali sportowej w Rzeszowie odbył się turniej kwalifikacyjny do mistrzostw Europy U 16 i U 22, w którym wzięło udział ponad 100 zawodników z całej Polski. Był to turniej, który miał wyłonić reprezentację Polski kadetów i młodzieżowców na Mistrzostwa Europy 2017, które odbędą się w listopadzie w Kielcach.…

Skarżyski Klub Sportów Walki „Kyokushin-Karate” reprezentowała Oliwia Fornal w kategorii kadetki do 60 kg. Oliwia stoczyła cztery walki, z których trzy wygrała przed czasem. Walkę finałową z zawodniczką gospodarzy turnieju Garbielą Lęcznar wygrała także przez ippon zdobywając tym samym pierwsze miejsce i otrzymując powołanie do kadry Polski kadetek na Mistrzostwa Europy.

– Jestem dumny z postawy Oliwii, a zarazem bardzo zadowolony z walk jakie stoczyła Oliwia, które dają szansę na medal podczas mistrzostw Europy, jak będzie zobaczymy. Na pewno będziemy do tych mistrzostw przygotowani czasem do zwycięstwa potrzeba jest odrobina szczęścia, czy takie nam się przytrafi podczas mistrzostw europy poczekamy, zobaczymy. Wracamy na salę i ciężko pracujemy – powiedział trener Zbigniew Zaborski. 

– Przed nami jest nasza skarżyska impreza czyli III Międzynarodowy Turniej Karate Skarżysko-kamienna CUP w mocnej międzynarodowej obsadzie i będzie to jakiś sprawdzian dla Oliwii jak jest przygotowana do mistrzostw Europy – dodaje.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud