home
Advertisement

Szczęśliwie odnalezieni

  • Napisany przez:
  • Skomentuj
  • Pin it

W miniony piątek i sobotę policjanci aż cztery razy interweniowali w sprawie zagubionych w lesie osób, które nie potrafiły odnaleźć drogi powrotnej do domu. Wszyscy szczęśliwie zostali odnalezieni. Policja po raz kolejny apeluje o rozwagę i ostrożność podczas pobytu w lesie.…

Dwa pierwsze przypadki dotyczyły kompleksu leśnego Świnia Góra, pozostałe lasów w rejonie Suchedniowa.

– Wszystkie zdarzenia związane były z trwającym grzybobraniem. Do jednego ze zdarzeń doszło w piątek wieczorem. Dyżurny skarżyskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie od 42-letniej kobiety, która poinformowała, że w okolicach Świniej Góry weszła do lasu ze swoją 70-letnia matką i nie potrafią znaleźć drogi powrotnej do samochodu – informuje asp. Damian Szwagierek, oficer prasowy KPP.

We wskazany rejon natychmiast skierowano patrole i funkcjonariusze zaczęli przeczesywać las.

– W pewnym momencie patrol dzielnicowych zauważył w oddali światło z telefonu komórkowego. Jak się okazało były to poszukiwane kobiety, które oświecały sobie drogę. Na widok policjanta jedna z nich nie kryjąc wzruszenia rzuciła się mundurowemu na szyję. Druga się przytuliła. Obie były bardzo szczęśliwe, że zostały w porę odnalezione – dodaje Damian Szwagierek.

42-latka oraz jej mama okazały się mieszkankami Warszawy. Policjanci ustalili, że kobiety wyczytały w mediach informację o wysypie grzybów w województwie świętokrzyskim. Postanowiły to sprawdzić. W ten sposób trafiły do powiatu skarżyskiego. Policjanci odwieźli kobiety do ich samochodu.

Policja apeluje!
– Wybierajmy się do lasu najlepiej z drugą osobą,
– Zabierajmy ze sobą naładowany telefon komórkowy, aby móc wezwać pomoc,
– Zadbajmy o odpowiedni ekwipunek – wodę, jedzenie, materiały opatrunkowe,
– Gdy stracimy orientację w terenie obserwujmy przyrodę wokół nas, co pomoże w określeniu kierunków,
– Nie pozwalajmy osobom starszym z zanikami pamięci, schorowanym na samotne wycieczki do lasu.

 

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud