home
Advertisement

Mieszkańcy Rędocina wdzięczni powiatowi

  • Napisany przez:
  • Skomentuj
  • Pin it

W niedzielę, 17 września, w Rędocinie odbyło się uroczyste otwarcie drogi powiatowej poddanej przebudowie na odcinku Mroczków – Rędocin. Prace związane z przebudową trwały od marca br. Na otwarcie drogi licznie przybyli mieszkańcy wsi Rędocin, którzy zorganizowali z tej okazji piknik integracyjny.…

W otwarciu drogi udział wzięli zaproszeni gości, wśród których znaleźli się: Jerzy Żmijewski, starosta skarżyski, Anna Leżańska, członek zarządu powiatu, Mieczysław Bak, radny powiatu skarżyskiego, ks. proboszcz Krzysztof Sieczka, Mariusz Walachnia, wójt gminy Bliżyn, Tadeusz Łyjak, przewodniczący Rady Gminy, Jacek Krzepkowski, wiceprzewodniczący Rady Gminy, radni gminy Bliżyn: Aleksandra Milanowska, Monika Gruszczyńska, Tomasz Pela, Tomasz Durlik, Szymon Mastalerz, przedstawiciele firmy Trakt, która wykonała inwestycję Marcin Hajduk i Andrzej Gierada, Marek Czyż, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych wraz z pracownikami, przedstawiciele biura Świętokrzyskiego Rozwoju Regionalnego, sołtys wsi Rędocin wraz z radą sołecką oraz mieszkańcy Rędocina i okolicznych miejscowości.

Przecięcia wstęgi dokonali: Jerzy Żmijewski, Anna Leżańska, Mieczysław Bąk, Mariusz Walachnia, Wiesław Kwapisz raz Marcin Hajduk i Andrzej Gierada. Po oficjalnym otwarciu drogi ks.proboszcz Krzysztof Sieczka poświęcił drogę i nowo wybudowaną altanę.

Po części oficjalnej przyszedł czas na zabawę integracyjną, dla zebranych gości wystąpili: Wacław Pejas, zespół Sobótka, Chór działający przy Klubie Seniora w Mroczkowie oraz solista Tomasz Miernik ze Stąporkowa.

– To dla mnie zaszczyt, że mogę być z państwem, byłem tu w ubiegłym roku, kiedy zaczynaliśmy tą inwestycję. Przepraszam mieszkańców, za to, że przez półtora roku mieli utrudnienia w ruchu, że wykonawca mimo swojego olbrzymiego zaangażowania czasem utrudniał codzienne życie, ale nie ma sukcesu jeśli nie ma pewnych utrudnień. Te utrudnienia zostały skończone, dziś oficjalnie przekazujemy drogę do użytku – mówił starosta skarżyski Jerzy Żmijewski.- Dziękuję za dobrą współpracę wójtowi gminy Bliżyn i przewodniczącemu Rady Gminy, radnym rady gminy w Bliżynie, za wkład środków finansowych do tego zadania. Dziękuję współpracownikom, a przede wszystkim Annie Leżańskiej, która odpowiada w powiecie za realizację zadań inwestycyjnych, szczególnie w zakresie dróg. Składam podziękowania dyrektorowi Zarządu Dróg Powiatowych panu Markowi Czyżowi i współpracownikom. Dziękuję również wykonawcy i kierownikowi budowy za to, że to zadanie zostało w miarę szybko zrealizowane – dodał Jerzy Żmijewski.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud