Pięć bramek Granatu w meczu z Pierzchnicą

• Napisany przez:
  • Skomentuj
  • Pin it

W piątek, 15 września, piłkarze Granatu Skarżysko podejmowali na własnym boisku drużynę Polanie Pierzchnica. Spotkanie zakończyło się wysokim zwycięstwem gospodarzy 5:0.…

Gdyby gospodarze byli bardziej skuteczniejsi mecz mógł się zakończy znacznie wyższym wynikiem, przewaga Granatu była widoczna gołym okiem. Goście w całym spotkaniu tylko raz zagrozili bramce Przemysława Michalskiego. Podopieczni trenera Dominika Rokity odnieśli szóste zwycięstwo z rzędu, cieszą kolejne punkty, ale przede wszystkim cieszy styl w jakim te zwycięstwa są odnoszone, gra Granatu naprawdę może się podobać.
W pierwszej połowie spotkania padły tylko dwie bramki, choć okazji nie brakowało. W 11. minucie Łukasz Wojna, który rozgrywał jedno z lepszych spotkań w tej rundzie, skutecznie dobił piłkę po strzale z rzutu wolnego Krzysztofa Rzeszowskiego. W 30. minucie drugą bramkę dla Granatu strzelił Bartosz Styczyński. Okazje do strzelenia bramki mieli również Rzeszowski, Styczyński i Wojna.W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. Granat cały czas dążył do strzelenia kolejnych bramek, jednak przez długi okres, mimo kilkunastu sytuacji, piłka nie chciała wpaść do bramki rywali. W 64. minucie groźniej kontuzji doznał Damian Szyszka, jak się później okazało w starciu z przeciwnikiem złamał nos. W 78. minucie Karol Strzelec zamienił na boisku Karola Rogozińskiego, dwie minuty później cieszył się już z bramki. W końcówce spotkania Błażej  Miller, dwukrotnie pokonał bramkarza gości.

– To był łatwy mecz, przeciwnik nie zawiesił nam za wysoko poprzeczki, jednak kilkakrotnie powinniśmy się lepiej zachować w polu karnym, były ku temu sytuacje, powinniśmy ten wynik podwyższyć, wtedy byłoby jeszcze przyjemniej. Choć nie ma co narzekać jeżeli się wygrywa 5:0. Myślimy już o kolejnym meczu wyjazdowym w Rudkach – mówił po meczu trener Dominik Rokita.– Przed nami puchar Polski, będziemy chcieli każdy mecz wygrać, na pewno dam szansę zagrać tym chłopcom, którzy mniej grali w lidze, żeby się pokazali i walczyli o pierwszy skład – podkreślał Dominik Rokita.

Granat Skarżysko – Polanie Muszkieter Pierzchnica 5:0 (2:0)

Bramki: Łukasz Wojna 11, Bartosz Styczyński 30, Karol Strzelec 80, Błażej Miller 83 , 89

Granat: Przemysław Michalski – Bartosz Styczyński, Karol Rogoziński (78. Karol Strzelec), Norbert Drożdżał, Łukasz Wojna – Damian Szyszka (64.Maciej Głowaczewski), Paweł Suwara (73.Bartosz Ozan), Dawid Dulęba ( 58. Kamil Kosela), Mariusz Grzejszczyk ( 58. Kamil Uciński) – Krzysztof Rzeszowski, Błażej Miller

żk – Błażej Miller, Dawid Dulęba

Sędziował: Michał Jagieła (Starachowice)

Wyniki 6 kolejki (16-17 września)

Star Starachowice – Klimontowianka Klimontów 2:1, OKS Opatów – Stal Kunów 1:0, Sparta Kazimierza Wielka – Sparta Dwikozy 1:0, Świt Ćmielów – Lechia Strawczyn 2:1, Piast Stopnica – GKS Rudki 2:2, Orlicz Suchedniów – Bucovia Bukowa 3:1, Zenit Chmielnik – Gród Ćmińsk 4:2