home

Goście z miasta partnerskiego z wizytą w Skarżysku

  • Napisany przez:
  • Skomentuj
  • Pin it

Delegacja ze Żmerynki na Ukrainie – naszego miasta partnerskiego, gościła przez trzy dni w Skarżysku-Kamiennej. Goście wzięli udział w II Międzynarodowym Forum Inwestycyjnym odbywającym się w Skarżysku, ale mieli również okazję bliżej poznać nasze miasto.…

Współpraca pomiędzy Żmerynką, a Skarżyskiem została zapoczątkowana w 2000 roku, a obecnie kontakty między miastami są jeszcze częstsze. Przypomnijmy, iż wiosną przedstawiciele Skarżyska gościli na Ukrainie w obwodzie winnickim. Była to okazja do spotkania z władzami i mieszkańcami Żmerynki, do rozmowy na tematy łączące oba miasta, a także planowanie dalszej współpracy np. w zakresie wspólnych projektów unijnych, czy kontaktów organizacji pozarządowych z naszego terenu i z Ukrainy. Prezydent Skarżyska-Kamiennej, Konrad Krönig zaprosił wówczas delegację ze Żmerynki do udziału w II Międzynarodowym Forum Inwestycyjnym w naszym mieście.

Goście ze Żmerynki – a wśród nich m.in. zastępcy burmistrza i przedsiębiorcy – gościli w Skarżysku od 1 do 3 września. Wzięli udział w konferencjach odbywających się w ramach Forum Inwestycyjnego. Forum było dobrym miejscem do nawiązania nowych kontaktów i wymiany doświadczeń (przypomnijmy, iż w wydarzeniu uczestniczyli goście z kilkunastu krajów, m.in. USA, Francji, Włoch, Białorusi, Mołdawii, a także liczni eksperci).

Nasi goście w czasie pobytu w Skarżysku odwiedzili także między innymi Muzeum Orła Białego, mieli także okazję obejrzeć mecz sparingowy rozgrywany na hali sportowej pomiędzy drużynami grającymi w PlusLidze: ZAKSA Kędzierzyn Koźle i SPOŁEM Kielce.

Jak podkreśliła Iryna Savina – przedstawiciel władz miasta ze Żmerynki, takie spotkania służą wzajemnej promocji i wymianie doświadczeń.

– Chcemy rozwijać naszą współpracę – zadeklarowała Iryna Savina.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud