Trzecie miejsce skarżyskich kolejarzy

• Napisany przez:
  • Skomentuj
  • Pin it

W dniach 1-3 września,  w Koszalinie, odbyły się XVIII Mistrzostwa Polski Kolejarzy w bowlingu, w których udział wzięła drużyna Zakładu Linii Kolejowych w Skarżysku Kamiennej. Reprezentacja Zakładu z dalekiej podróży po raz drugi z rzędu stanęła na podium zajmując w gronie 11 Zakładów w kraju III miejsce okraszone pucharem. Cały turniej  wygrał IZ Szczecin, II…

W dniach 1-3 września,  w Koszalinie, odbyły się XVIII Mistrzostwa Polski Kolejarzy w bowlingu, w których udział wzięła drużyna Zakładu Linii Kolejowych w Skarżysku Kamiennej. Reprezentacja Zakładu z dalekiej podróży po raz drugi z rzędu stanęła na podium zajmując w gronie 11 Zakładów w kraju III miejsce okraszone pucharem. Cały turniej  wygrał IZ Szczecin, II miejsce IZ Olsztyn.

Indywidualnie trzecie miejsce wśród 60. pań zajęła Urszula Ślusarczyk, ponadto w dziesiątce znalazły się Małgorzata Majsterek i Dorota Gadomska. Czwarte miejsce wśród 80. mężczyzn zajął Michał Baranowski, któremu zabrakło ledwie  punktów do podium, w dziesiątce byli także Arkadiusz i Łukasz Gadomscy. Puchary dla trzech najlepszych drużyn, medale indywidualnie wręczał Prezes Spółki PKP PLK Ireneusz Merchel. Ogółem w całym turnieju startowało 140 zawodniczek i zawodników, a do klasyfikacji zespołowej zaliczano dwa najlepsze wyniki kobiet i cztery mężczyzn.
– Tegoroczny wynik Zakładu potwierdził jego przynależność do czołowych drużyn w bowlingu w gronie kolejarzy. Natomiast indywidualnie wszyscy nasi startujący poprawili swoje rekordy życiowe, co pokazuje że bowling staje coraz bardziej  popularny wśród pracowników. Dziękując Dyrektorowi Zakładu Krzysztofowi Pióro za możliwość startu, potwierdzamy swoją wartość sportową wśród braci kolejarskiej w kraju – podkreśla cały start Sławomir Młodawski. W skład drużyny weszli: Michał Baranowski – kapitan drużyny, Dorota, Arkadiusz, Łukasz Gadomscy, Maciej Popecki, Tomasz Domagała,Sławomir Młodawski, Urszula Ślusarczyk, Marzena Nowak, Małgorzata Majsterek, Renata Tomasik.