home

W Suchedniowie będzie II liga tenisa stołowego

  • Napisany przez:
  • Skomentuj
  • Pin it

Suchedniów będzie miał drugą ligę w tenisie stołowym. W sobotę, 9 września, w hali sportowej w Suchedniowie odbyła się prezentacja nowej drużyny – Suchedniowskie Towarzystwo Sportowe Orlicz 1924. Nowy klub na sportowej mapie powiatu skarżyskiego ma ambitne plany, chce wygrać drugą ligę w tenisie stołowym, a w przyszłości powalczyć o pierwszą ligę. Oprócz ligowych zmagań będzie…

Suchedniów będzie miał drugą ligę w tenisie stołowym. W sobotę, 9 września, w hali sportowej w Suchedniowie odbyła się prezentacja nowej drużyny – Suchedniowskie Towarzystwo Sportowe Orlicz 1924.

Nowy klub na sportowej mapie powiatu skarżyskiego ma ambitne plany, chce wygrać drugą ligę w tenisie stołowym, a w przyszłości powalczyć o pierwszą ligę. Oprócz ligowych zmagań będzie również szkolił dzieci i młodzież.

Prezesem klubu został dobrze zanany w Suchedniowie Maciej Glijer, szef firmy Baros. Pomysłodawcami założenie klubu byli suchedniowscy tenisiści stołowi – Emil Tokarczyk, Piotr Odelski oraz Sławomir Grzyb, wielokrotny mistrz okręgu, był szkoleniowiec STS, SKTS Skarżysko-Kamienna.

Trenerem zespołu będzie grający zawodnik Wiesław Mazurek, który reprezentował barwy STS Szydłowiec w trzeciej lidze mazowieckiej. W kadrze nowego klubu znaleźli się także czołowi zawodnicy z Podkarpacia: Paweł Włodyka z Krosna, brązowy medalista Mistrzostw Polski Niepełnosprawnych z 2016 roku, Bartosz Majcher i Michał Majcher (obaj z Rzeszowa, m.in. mistrzowie i medaliści Akademickich Mistrzostw Polski).

Treningi odbywają się w Szkole Podstawowej w Ostojowie, drugoligowe spotkania  rozgrywane będą w hali sportowej w Suchedniowie. Nowy sezon ruszy 30 września.

 

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud