home

Moto Serce w Skarżysku

  • Napisany przez:
  • Skomentuj
  • Pin it

W sobotę, 2 września w Skarżysku-Kamiennej już po raz szósty zorganizowano zbiórkę krwi połączoną z piknikiem w ramach kolejnej edycji ogólnopolskiej akcji „Motoserce”. Organizatorem tego wydarzenia był klub motocyklowy: Road Runners MC Poland (South-East). Impreza odbyła się przy Miejskim Centrum Kultury.…

„Motoserce” to cykliczna ogólnopolska akcja zbiórki krwi organizowana przez motocyklistów zrzeszonych przy Kongresie Polskich Klubów Motocyklowych. Wsparcia w akcji motocyklistom udzielają Polski Czerwony Krzyż i Regionalne Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. „Motosercem” motocykliści chcą zwrócić uwagę na problem braku krwi w polskich szpitalach i promować oddawanie krwi. Akcja „Motoserce” dedykowana jest w szczególności dzieciom (zazwyczaj krew zbierana jest dla szpitali dziecięcych). W Skarżysku – klub Road Runners MC Poland zorganizował zbiórkę krwi, którą można było oddać w specjalnym Ambulansie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Kielc. Chętnych było sporo, jednak nie wszyscy w tym dniu mogli oddać krew, nie przeszli badania lekarskiego, w sumie zebrano 14 litrów.

Zbiórka krwi jest tylko jednym z punktów pikniku. Na uczestników czekało wiele atrakcji, swoje stoisko miało Muzeum Orła Białego. Na najmłodszych czekały gry i zabawy przygotowane przez Miejskie Centrum Kultury oraz konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Odbyły się również pokazy ekstremalnej jazdy na motocyklu (stunt motocyklowy), ratownictwa medycznego i drogowego, przeprowadzone przez pogotowie ratunkowe i straż pożarną. Skarżyski Klub Sportów Walki ze Zbigniewem Zaborskim na czele dali pokaz karate. O godzinie 12.00 przez miasto przejechała parada motocyklistów.

Podczas imprezy Motoserce 2017, na skarżyskim Placu Staffa, prowadzona była rejestracja potencjalnych dawców komórek macierzystych krwi i szpiku dla pacjentów zmagających się z nowotworami krwi.

– Jesteśmy zadowoleni z akcji, udało się zebrać 14 litrów krwi. Dużo ludzi było chętnych do oddania krwi, ale część została odrzucona przez lekarza. To dobry wynik. Jak na imprezę zorganizowaną w trzy tygodnie, to całkiem nieźle to wyszło. To co zaplanowaliśmy zostało zrealizowane – podkreśla Marcin Mrówka z Road Runners MC Poland.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud