home

XII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej

  • Napisany przez:
  • Skomentuj
  • Pin it

W sobotę i niedzielę, 2-3 września w Bliżynie w kościele p.w. św. Ludwika odbył się XII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej. Gmina Bliżyn zaprosiła do siebie młodych i utalentowanych artystów, którzy swoją muzyką wypełnili mury odrestaurowanego kościoła św. Ludwika Organizatorem festiwalu byli: Wójt Gminy Mariusz Walachnia, Parafia pw. Św. Ludwika w Bliżynie oraz Gminny Ośrodek…

W sobotę i niedzielę, 2-3 września w Bliżynie w kościele p.w. św. Ludwika odbył się XII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej. Gmina Bliżyn zaprosiła do siebie młodych i utalentowanych artystów, którzy swoją muzyką wypełnili mury odrestaurowanego kościoła św. Ludwika

Organizatorem festiwalu byli: Wójt Gminy Mariusz Walachnia, Parafia pw. Św. Ludwika w Bliżynie oraz Gminny Ośrodek Kultury w Bliżynie. Pomysłodawcą, organizatorem oraz dyrektorem artystycznym wydarzenia był bliżynianin Tomasz Piętak.

Obok organów (Piotr Dziewiecki, Bartłomiej Janas) można było rozkoszować się pięknem brzmienia kwintetu dętego blaszanego (Kazzma Brass Quintet), który zagrał w składzie: Bartłomiej Kacperski – trąbka, Kamil Żarnecki – trąbka Anna Baran – waltornia, Ewa Harasimiuk – puzon Mateusz Sejdak – tuba oraz skrzypiec, w wykonaniu gościa z Kolumbii – Cristian David Gonzalez Caceres). Nie zabrakło muzyki wokalnej w wykonaniu bliżynianina Tomasza Piętaka. Jak co roku Elżbieta Rokita zadbała o miłą atmosferę koncertu przedstawiając sylwetki artystów i opowiadając o wykonywanych utworach.

To była wspaniała uczta dla miłośników muzyki, artyści w podziękowaniu otrzymali wielkie brawa od publiczności. Za piękną ucztę duchową podziękowali kwiatami przewodniczący rady gminy Tadeusz Łyjak oraz Marzena Jeżewska z urzędu gminy.

Elżbieta Rokita podziękowała wszystkim, którzy swoimi staraniami przyczynili się do kontynuacji festiwalu. Wspominała świętej pamięci wójta Tomasza Rokitę, to do niego Tomasz Piętak, utalentowany młody człowiek z wielką pasją zwrócił się o organizację koncertów.

– Festiwal to prawdziwa uczta duchowa, piękne wnętrze kościoła św. Ludwika w Bliżynie, znakomici artyści, różnorodność repertuaru dają nam sztukę z najwyższej półki – mówiła Elżbieta Rokita. 

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud