home

Hala po zakładach Fosko znalazła nowego właściciela

  • Napisany przez:
  • Skomentuj
  • Pin it

Hala po byłych zakładach Fosko w Skarżysku-Kamiennej znów będzie tętniła życiem, a pracę tam może docelowo znaleźć kilkadziesiąt osób. Firma Linga Expo, która specjalizuje się w produkcji stanowisk wystawienniczych otworzy tam zakład produkcyjny. Inwestor planuje na początek przyjąć ok. 20 pracowników, a docelowo liczba ta może wzrosnąć do 80–100. Pracowników rekrutuje przy współpracy z Centrum Obsługi Inwestora.…

Budynek przy ul.Legionów stał kilkanaście lat pusty, niebawem będzie tam działał zakład produkcyjny, który  zajmuje się projektowaniem, produkcją i montażem stanowisk wystawienniczych i targowych. Swoje produkty firma eksportuje na całą Europę. We wtorek, 22 sierpnia Urzędzie Miasta prezydent Skarżyska-Kamiennej Konrad Krönig spotkał się z właścicielem firmy – Dariuszem Stoczyńskim. Prezydent podpisał również zarządzenie w sprawie nieskorzystania z prawa do pierwokupu tej nieruchomości.

– Bardzo mnie cieszy, że pojawił się inwestor z branży produkcyjnej – mówi prezydent miasta, Konrad Krönig. – Cieszy mnie też, że inwestor nabył halę po Fosko, ponieważ to miejsce mocno rozpoznawalne w mieście. Kiedyś kwitła tam produkcja. Wiele osób ubolewało, że obecnie nic się tam nie dzieje i dlatego cieszy mnie, że w tym miejscu niedługo ponownie zapalą się światła i że pojawią się tam miejsca pracy- podkreśla prezydent miasta.

– Jako gmina odstąpiliśmy od prawa pierwokupu hali, przez co umożliwiliśmy jej nabycie prywatnemu inwestorowi, a dzięki temu w mieście powstaną kolejne miejsca pracy – dodaje prezydent.

– W nabytej hali planujemy otworzyć zakład produkcyjny oraz halę magazynową – zapowiada inwestor, który już za pośrednictwem Centrum Obsługi Inwestora rekrutuje pierwszych pracowników.

– Poszukiwani są m.in. kierownik produkcji, kierowca, montażysta, elektryk, stolarz, osoba do prowadzenia księgowości, menadżer, a także asystentka właściciela firmy.

– Tworzymy nowy zakład, nie zamierzam ściągać pracowników z zewnątrz i mam nadzieję na zatrudnienie pracowników ze Skarżyska i okolic. – Na początek chcemy zatrudnić około 20 osób. Liczę, że jeszcze w tym roku będziemy mieli około 30 – 40 pracowników, a obiekt jest na tyle duży, że docelowo będziemy mogli zatrudnić nawet 80 – 100 osób – zapowiada przedstawiciel firmy Linga Exspo.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud