home

Ponad 200 zawodników biegło o Puchar Kruka

  • Napisany przez:
  • Skomentuj
  • Pin it

W niedzielę 27 sierpnia, w Suchedniowie odbył się już po raz piąty bieg o Puchar Kruka. W tegorocznej edycji biegu wzięła udział rekordowa ilość zawodników – 202. Na dystansie 11 kilometrów zwyciężyli Olga Pietrzak(Grochów Dolny) i Michał Bąk (Chełmce). Na 5 kilometrów, jako pierwsi metę przekroczyli Małgorzata Czarnota (Gąsawy Rządowe) i Aleksander Dragan (Kielce).…

W V Biegu o Puchar Kruka wzięli udział zawodnicy z całej Polski m.in z Kielc, Warszawy, Radomia, Grójca, Ostrowca, Jędrzejowa, Sulejówka, Skarżyska – Kamiennej oraz Suchedniowa  Na dystansie 5 kilometrów rywalizowało 105.  zawodników, a na dłuższym 11 kilometrowym 97. zawodników. Organizatorem imprezy był Emil Naszydłowski, prezes  Orlicza Suchedniów.

W biegu głównym  zwyciężył Michał Bąk, który dystans 11 kilometrów pokonał w czasie 38:41, drugi był Zbigniew Dulęba ze Skarżyska (czas 39:13,), trzeci Piotr Chmiel z Suchedniowa (czas 39:43,).

W kategorii kobiet wygrała Olga Pierzak z Grochowa Dolnego, która uzyskała czas 47:37″ drugie miejsce zajęła Katarzyna Domańska z Majkowa (49:21,), na trzecim miejscu uplasowała się Anna Ordyńska ze Skarżyska (51:19,).

Najszybszym zawodnikiem z Suchedniowa na 11. km był Piotr Chmiel, najszybszą zawodniczką Luiza Bolechowska-Paszkiel. Na dystansie 5 km. najszybsi byli Kamil Jasiński i Ewelina Magdziarz.

Na dystansie 5 kilometrów, zwycięzcą został Aleksander Dragan z Kielc (15:50,), drugie miejsce zajął Bartłomiej Tworek z Opatowa (16:29,75), trzecie Damian Kutera z Dąbrowy) (16:44,).  Wśród pań zwyciężyła Małgorzata Czarnota z Gąsaw Rządowych (18:51), druga była Klaudia Kotańska ze Skarżyska ((19:44), trzecia Ewa Woś z Rytwian (22:34).

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary, wszyscy uczestnicy biegu po przekroczeniu mety otrzymali medale. Burmistrz Suchedniowa Cezary Błach wręczył nagrody najlepszym zawodnikom z Suchedniowabyli to Piotr Chmiel, Luiza Bolechowska-Paszkiel (na 11 km)

Kamil Jasiński i Ewelina Magdziarz (5 km.) Najstarszym zawodnikiem był Jan Groński (1946), najmłodszym Michał Plewa (2001),

– Wszystko zaczęło się cztery lata temu, razem w  dwoma kolegami  postanowiliśmy zorganizować amatorski bieg, wszystko robiliśmy sami, tak to się wszystko zaczęło. Nie spodziewaliśmy się, że ta impreza urośnie do tak dużej rangi, że będą kolejne edycję, z roku na rok staramy się, żeby to jak najlepiej wyszło, chyba nam się udaje, frekwencja jest coraz  większa i to nas bardzo cieszy –  mówił Emil Naszydłowski, organizator.

– Na początki myślałem, że rywale mi uciekną, bo ja zaczynam spokojnie, temperatura dziś jest taka, że ci co wystartowali szybko, później za to zapłacili. Plan był taki, żeby zwyciężyć, do ósmego kilometra jeszcze widziałem szanse, zbliżałem się do rywala, niestety górka na koniec i temperatura zrobiły swoje. Super impreza, tu zawsze mi się fajnie biega. Teraz tydzień odpoczynku, później festiwal biegowy w Krynicy i Memoriał Krzysztofa Wolińskiego – powiedział Zbigniew Dulęba, drugi zawodnik w kategorii open na 11 kilometrów.

– Biegło się słabo, upał niemiłosierny, już troszkę odzwyczaiłam w tym tygodniu od tych upałów, jestem w mocnym treningu do Maratonu Warszawskiego, dzień przed startem robiłem wybieganie 32 kilometrów więc nogi dzisiaj były tępe, myślę, że gdybym była na świeżości powalczyłabym z pierwszą dziewczyną, która wygrała. Z drugiego miejsca też się cieszę, bo miałam potraktować ten bieg jako mocny trening – mówiła Katarzyna Domańska, najlepsza zawodniczka z powiatu skarżyskiego.

– Teraz przede mną najważniejszy start tej jesieni w maratonie Warszawskim i poprawienie życiówki, a w dalszej przyszłości poprawienie życiówki w półmaratonie. Niestety nie będę mogła wziąć udziału w memoriale Krzysztofa Wolińskiego, żaden trener nie zgodził by się, żeby biec przed maratonem mocną dziesiątkę – zaznacza.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud