home

Na bliżyńską ludową nutę …

  • Napisany przez:
  • Skomentuj
  • Pin it

W niedzielę, 27 sierpnia, w przy Szkole Podstawowej w Sorbinie odbyła się impreza plenerowa „Na bliżyńską ludową nutę”.…

Występy artystyczne, konkurs na najsmaczniejszą potrawę regionalną, koncert zespołu disco polo OXIDE – to tylko niektóre z atrakcji, jakie odbywały się podczas imprezy „Na Bliżyńską ludową nutę”. Na scenie plenerowej wystąpiły zespoły z terenu gminy Bliżyn: Bliżyńska Gromada, Sobótka, Zespół Pieśni i Tańca Sorbin, solista Tomasz Woźniak ze Stąporkowa oraz gościnnie Anna Tchórzewska ze swoimi „Perłami z Lamusa”.

Podczas imprezy odbył się konkurs na najsmaczniejszą potrawę regionalną, którego celem było kultywowanie i popularyzacja tradycji kulinarnych ziemi bliżyńskiej i regionu świętokrzyskiego oraz kształtowanie i poszerzenie zainteresowań sztuką kulinarną a ponadto kształtowanie umiejętności wykonania potraw nawiązujących do tradycji świętokrzyskich. Do konkursu zgłoszono tylko dwie potrawy „Kropeleczki znad naszej rzeczki” przygotowane przez Janinę Kołek oraz „Pazibrodę, którą przygotowała Justyna Nowek. Potrawy oceniało jury w składzie: Mariusz Walachnia, Tomasz Pela, Aleksandra Milanowska, Krzysztof Jurek, Józef Dąbrowski oraz Ewa Kotowicz. Wszyscy jednogłośnie podjęli decyzję, żeby przyznać dwie pierwsze nagrody, co zdarzyło się po raz pierwszy w historii konkursu.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud