home
Advertisement

„Bez złości jest dużo radości”

  • Napisany przez:
  • Skomentuj
  • Pin it

 „Bez złości jest dużo radości” – pod takim hasłem przebiegają półkolonie zorganizowane w Szkole Podstawowej nr 9 im. ks. prof. Włodzimierza Sedlaka w Skarżysku-Kamiennej. W dniach od 16 do 29 sierpnia 25. uczniów korzysta z atrakcji przygotowanych przez nauczycieli i wychowawców Szkoły. Uczestnicy półkolonii „podróżują” po kontynentach. W pierwszym tygodniu były to: Europa, Afryka i…

 „Bez złości jest dużo radości” – pod takim hasłem przebiegają półkolonie zorganizowane w Szkole Podstawowej nr 9 im. ks. prof. Włodzimierza Sedlaka w Skarżysku-Kamiennej.
W dniach od 16 do 29 sierpnia 25. uczniów korzysta z atrakcji przygotowanych przez nauczycieli i wychowawców Szkoły. Uczestnicy półkolonii „podróżują” po kontynentach. W pierwszym tygodniu były to: Europa, Afryka i Azja. Każdy dzień przybliża podopiecznym informacje o kontynencie, sztuce, muzyce i tradycyjnych potrawach. Rozwijają też swoje zdolności plastyczne, kulinarne, muzyczne.

Dodatkową atrakcją są zajęcia sportowe, m.in.: turniej w piłkę nożną, turniej tenisa stołowego oraz rozgrywki szachowe dla chętnych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia profilaktyczne przeprowadzone przez pracowników Powiatowej Komendy Policji w Skarżysku-Kamiennej. Policjanci: st. sierż. Tomasz Berus, asp. szt. Rafał Góźdź, oraz asp. szt. Norbert Łoboda przedstawili zagrożenia, na jakie mogą być narażone dzieci we współczesnym świecie. Podczas warsztatów z udzielania pierwszej pomocy uczestnicy półkolonii pod kierunkiem ratownika pana Emila Bąka ze ŚCRMiTS oraz pani Barbary Lipnickiej z Oddziału Rejonowego PCK ćwiczyli zachowanie się w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia człowieka, m.in. wykonywali masaż serca i sztuczne oddychanie na fantomie.

Podczas półkolonii odbył się rajd rowerowy, wycieczka trasą Iłża – Starachowie, podczas której atrakcja był przejazd kolejką wąskotorową. Uatrakcyjnieniem dnia azjatyckiego był eksperyment chemiczny „Jak zrobić wulkan?”.

Zadanie finansowane jest ze środków gminy Skarżysko-Kamienna w ramach Gminnego Programu Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Ogłoszenia drobne

Ogłoszenia promowane:
Treść ogłoszenia: Kontakt