Orlicz liderem, hattrick Staszewskiego

• Napisany przez:
  • Skomentuj
  • Pin it

Orlicz Suchedniów po 2. kolejkach spotkań prowadzi w tabeli ligi okręgowej, tuż za nim z takim samym dorobkiem jest sąsiad zza miedzy Granat Skarżysko. Podopieczni trenera Bogusława Dąbrowskiego pewnie pokonali na własnym terenie Lechię Strawczyn 4:1. Piłkarze Orlicza Suchedniów bardzo dobrze rozpoczęli rundę jesienną, w dwóch spotkaniach strzelili osiem bramek, tracąc tylko jedną, taki bilans…

Orlicz Suchedniów po 2. kolejkach spotkań prowadzi w tabeli ligi okręgowej, tuż za nim z takim samym dorobkiem jest sąsiad zza miedzy Granat Skarżysko. Podopieczni trenera Bogusława Dąbrowskiego pewnie pokonali na własnym terenie Lechię Strawczyn 4:1.
Piłkarze Orlicza Suchedniów bardzo dobrze rozpoczęli rundę jesienną, w dwóch spotkaniach strzelili osiem bramek, tracąc tylko jedną, taki bilans daje im pierwsze miejsce w tabeli. Mecz z Lechią mógł zakończyć się znacznie większym wynikiem, gdyby ni bramkarz gości Dawid Piwko, który kilkakrotnie swoimi interwencjami ratował swój zespół przed utratą bramki. Świetne zawody rozegrał Tomasz Staszewski, który strzelił trzy bramki i z dorobkiem czterech trafień prowadzi w klasyfikacji strzelców.
Wynik spotkani otworzył Piotr Solnica w 6. minucie, wykorzystując podanie Damiana Kity. Chwile później mogło być 2:0, ale strzał Staszewskiego trafia tylko w słupek. W 14 minucie Staszewski już się nie myli, Hubert Janyst zagrywa prostopadle do najskuteczniejszego strzelca Orlicza, a ten będąc sam na sam pewnie umieszcza piłkę w siatce. W 22. minucie jest już 3:0, Staszewski mając przed sobą pustą bramkę nie zwykł marnować takich sytuacji. Później świetnych okazji nie wykorzystali Solnica, Skarbek i Staszewski.
W drugiej połowie goście zagrali bardziej odważnie i kilka razy zagrozili bramce Ubysza, najgroźniej było w 52. minucie Karol Sikora uderzył  głową na bramkę Orlicza, Mateusz Ubysz popisał się świetną interwencją, chwilę później groźnie uderzał Albert Zajęcki. W 65. minucie Tomasz Staszewski strzelił swoją trzecią bramkę w tym spotkaniu po indywidualnej akcji. W 89. minucie Ubysz niefortunnie interweniował w polu karnym zahaczając o nogi rywala i powodując jego upadek, arbiter podyktował rzut karny, który na bramkę zamienił Tomasz Baran.

– Mamy za sobą dwie kolejki, dotychczas rozegraliśmy dwie dobre połowy, w pierwszym meczu była to druga połowa, w drugim pierwsza. Cieszymy się ze zwycięstwa 4:1, choć drugie 45. minut zagraliśmy słabo. Szkoda nie wykorzystanych sytuacji z pierwszej połowy, wynik mógłby być wyższy. Przed nami ciężki mecz z Zenitem Chmielnik, tam też zagramy o zwycięstwo, mam nadzieję, że utrzymamy się w czubie tabeli i będziemy mieli wpływ na to co się dzieje w tej lidze – powiedział Bogusław Dąbrowski, trener Orlicza.

Orlicz – Lechia Strawczyn 4:1 (3:0)

Bramki: Piotr Solnica 6, Tomasz Staszewski 14, 21,64,
– Tomasz Baran 89 (z karnego)

Orlicz: Mateusz Ubysz – Michał Bator, Marcin Tacij, Kamil Olszewski, Hubert Janyst (68.Mateusz Sikora) – Grzegorz Skarbek, Paweł Jarząb (83.Bartosz Pająk), Piotr Mądzik (62.Mateusz Rafalski), Damian Kita (46. Karol Świtowski) – Tomasz Staszewski, Piotr Solnica (68. Adrian Solnica).