Sześć bramek Granatu, beniaminek bez szans

• Napisany przez:
  • Skomentuj
  • Pin it

W sobotę , 19 sierpnia, piłkarze Granatu Skarżysko zaprezentowali się po raz pierwszy w rundzie jesiennej własnej publiczności, podopieczni trenera Dominika Rokity podejmowali beniaminka Bucovię Bukowa. Zgromadzona na rejowskim stadionie publiczność mogła być zadowolona, Granat rozgromił rywali 6:0. Bardzo dobre spotkanie rozegrali piłkarze Granatu Skarżysko, choć warunki do gry nie były sprzyjające (przez większość spotkania…

Bardzo dobre spotkanie rozegrali piłkarze Granatu Skarżysko, choć warunki do gry nie były sprzyjające (przez większość spotkania padał deszcz) gospodarze stanęli na wysokości zadania i zdobyli pewne trzy punkty. Mecz rozpoczął się idealnie dla Granatu, już w 4. minucie Norbert Drożdżał wykorzystał dośrodkowanie Rzeszowskiego z rzutu rożnego i głową pokonał bramkarza gości. W 25. minucie było już 2:0, kolejny rzut rożny i kolejna bramka, dośrodkowanie w pole karne  na bramkę zamienił Błażej Miller. Widać, że Granat ćwiczył te stały fragment gry. W 41. minucie Miller znalazł się w doskonałej sytuacji,  jego strzał obronił bramkarz goście,ale przy dobitce Rzeszowskiego skapitulował po raz trzeci w tym spotkaniu.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. Gospodarze nadal atakowali czego efektem były kolejne bramki. W 57. minucie Damian Szyszka świetnie zagrał w pole karne, a tam Błażej Miller, dołożył tylko głowę,strzelając swoją drugą bramkę. W 64. minucie rozgrywający świetne spotkanie Rzeszowski podwyższył stan spotkania na 5:0. Wynik spotkania ustalił Maciej Głowaczewski w 81 minucie. W 87. minucie goście byli blisko zdobycia bramki kontaktowej, ale Łukasz Bąk nie wykorzystał rzutu karnego, Przemysław Michalski wyczuł intencję strzelającego.
 – Byliśmy na pewno lepszą drużyną, w każdym elemencie piłkarskim, pokazaliśmy się z dużo lepszego strony od przeciwnika. Dobrze, że popadało, ta pogoda na pewno pomogła moim zawodnikom. Cieszę, się, że skończyliśmy na zero z tyłu.Po raz kolejny w końcówce meczu mamy rzut karny, nie możemy dopuszczać do takiej sytuacji, że przeciwnik może strzelić bramkę w końcówce meczu,widać było troszkę rozprężenia. musimy nad tym popracować – powiedział Dominik Rokita, trener Granatu.
– Jesteśmy zadowoleni ze zwycięstwa, chcieliśmy pokazać się z dobrej strony przed własną publicznością, pokazać, że będziemy się liczyć w walce o awans. Cieszy wynik i gra, udało mi się strzelić dwie bramki, jestem podwójnie zadowolony – powiedział po meczu strzelec dwóch bramek Błażej Miller
W 3 kolejce spotkań Granat zagra na wyjeździe z Klimontowianką Klimontów.
Granat Skarżysko – Bucovia Bukowa 6:0 (3:0)

Bramki: Norbert Drożdżał 4, Błażej Miller 25, 57, Krzysztof Rzeszowski 41,64, Maciej Głowaczewski 81

Granat: Przemysława Michalski – Kamil Kosela, Norbert Drożdżał, Łukasz Wojna, Dawid Dulęba (75.Bartosz Styczyński) – Piotr Grzejszczyk (46. Mariusz Grzejszczyk) Damian Szyszka, Paweł Suwara, Kamil Uciński (Artur Kuliński), Damian Szyszka (76. Bartosz Ozan) – Krzysztof Rzeszowski, Błażej Miller (67. Maciej Głowaczewski)

Sędziował: Michał Jagieła (Starachowice)

Wyniki 2 kolejki

Orlicz Suchedniów – Lechia Strawczyn 4:1, OKS Opatów – Świt Ćmielów 0:3, Sparta Kazimierza Wielka – Gród Ćmińsk 1:1, Piast Stopnica – Stal Kunów 0:3, Polanie Pierzchnica – Sparta Dwikozy 0:1, Klimontowianka Klimontów – GKS Rudki 2:1, Star Starachowice – Zenit Chmielnik (mecz odbędzie się 23.08)