Biegali w deszczu, Adam Nowicki i Rop Abel Kibet najlepsi

• Napisany przez:
  • Skomentuj
  • Pin it

W niedzielę, 20 sierpnia, w Skarżysku odbyły się dwie imprezy biegowe XVII Półmaraton Wtórpol i I Dycha Wtórpol. Obie imprezy zorganizowane zostały przez Tomasza Wąsowskiego, Gerarda Magdziarza i Karola Machockiego.…

Do Półmaratonu zgłosiło się 462 zawodników, pobiegło i ukończyło 331 zawodników,  uczestnicy mieli do pokonania dystans 21,096 km (trasa składała się z dwóch pętli po 10,548 km każda). Po raz pierwszy w historii odbył się bieg na 10 kilometrów czyli I Dycha Wtórpol, tu zgłosiło się 185 zawodników, w biegu udział wzięło 131.  Start oraz meta zawodów znajdowała się przy ul. Wioślarskiej w Skarżysku-Kamiennej (obok Ośrodka Wypoczynkowego „Rejów”). W tym roku organizatorzy zrezygnowali z minipółmaratonu.

Gościem honorowym imprezy był Jacek Wszoła, który co roku przyjeżdża na Rejów, tym razem towarzyszyli mu  Szymon Ziółkowski, olimpijczyk i mistrz świata w rzucie młotem oraz Sebastian Chmara, były wieloboista,

Adam Nowicki pierwszym zwycięzcą I Dychy Wtórpol

I  edycję biegu na 10 kilometrów zwyciężył  Adam Nowicki (Ascis Frontrunner Polskapowiat Gostyński) z czasem 30:37, drugie miejsce zajął  Okseniuk Sergii (MK Luchesk LKB Rudnik) z czasem 30:59 minut, na trzecim miejscu  uplasował się Kenijczyk Melly Edwin Cheruiyot (Benedek-Team) z czasem :31:35 min. Wśród pań  najlepsza okazała się Daria Mykhailova (LKB Rudnik) 35:41, druga była Natalia Nagizniak (LKB Rudnik) 36:20, trzecie miejsce zajęła Oksana Okseniuk (LKS Rudnik) 37:20.

Kenijczyk znowu najlepszy

Zwycięzcą XVII Półmaratonu Wtrópol, podobnie jak przed rokiem został Rop Abel Kibet  z Kenii , który przebiegł trasę z czasem 01:05:30,  drugi był polski olimpijczyk, rekordzista Polski Henryk Szost z czasem 01:06:14, trzeci był Talam Bernard Kipkorir (Kenia) – 01:07:25. Wśród  pań wygrała Olga Kotovska  (Ukraina) 01:15:31, druga była Kipchoge Pamela Jemeli (Kenia) 01:16:13, trzecia była Oigo Christine Moraa (Kenia) 01:22:10.Najszybszy z Polaków okazał się Szost Henryk  (01:06:14), który w ogólnej klasyfikacji zajął 2 miejsce! Najlepszą Polską zawodniczką okazała się Waśniewska Karolina z Radomia, która pokonała trasę (01:25:30).

Czarneccy najlepsi z powiatu skarżyskiego

Najlepszym zawodnikiem z powiatu skarżyskiego okazał się Rafał Czarnecki, który uzyskał czas 01:14:20 (9 miejsce w klasyfikacji ogólnej), wśród Pań najlepsza była jego Rafała,  LidiaCzarnecka  (01:31:46) w klasyfikacji pań zajęła 8 miejsce. Para ta zwyciężyła również w Mistrzostwa Polski Par Małżeńskich”.