home
Advertisement

Kochamy grać i chcielibyśmy osiągnąć sukces

  • Napisany przez:
  • Skomentuj
  • Pin it

Zespół Ich Marzenia powstał w październiku 2016 roku w Skarżysku-Kamiennej. Ostatnio zaprezentowali się przed szerszą publicznością podczas Dni Miasta, które odbyły się na początku czerwca w naszym mieście. Muzycy wykonują utwory legendarnego zespołu Oddział Zamknięty, ale również własne utwory.…

Wokalistą grupy jest Jan Malik znany z występów w nieistniejącym już zespole Vivid. Na perkusji gra Piotr „Szosiu” Szostak, który w 2003 roku występował w zespole Happysad. Ponadto Ich Marzenia tworzą: Maciek Przysiwek (gitara prowadząca), Eryk Pawlikowski (gitara rytmiczna) i Włodek Sojka (gitara basowa).

– Zespół założyliśmy razem z Piotrkiem Szostakiem. Początkowo na wokalu był Tomek Noworycki, graliśmy piosenki Dżemu, gdy Tomek odszedł musieliśmy poszukać nowego wokalisty, dzięki Bogu, znalazł się Janek Malik. Nazwa Ich marzenia wzięła się od jednej z piosenek z repertuaru Oddziału Zamkniętego, ale nie tylko. Kochamy grać i chcielibyśmy osiągnąć sukces, dlatego też taka nazwa, to są nasze marzenia i będziemy robić wszystko, aby ten sukces osiągnąć. Chcemy się wybić poza Skarżysko – mówi Maciej Przysiwek, jeden z założycieli zespołu.

Maciek urodził się w Grecji, tam spędził dzieciństwo i tam zaczęła się jego przygoda z muzyką.

– Moim pierwszym nauczycielem był mój tata, to On nauczył mnie podstaw gitary, później już sam wziąłem się za pracę. Do dziś ćwiczę codziennie. Żeby osiągnąć jakiś poziom, trzeba się temu poświęcić bez końca – zaznacza Maciek.

Do Polski przyjechał, bo w Grecji muzycznie nie był się w stanie wybić.

– Tu chcę rozwijać swoje marzenia, tu są lepsze perspektywy. W tym roku skończyłem Zespół Szkół Technicznych, we wrześniu skończę 21 lat. Oprócz repertuaru Oddziału Zamkniętego mamy też swoje piosenki, jesteśmy w trakcie nagrywania nowych numerów, skomponowanych przez Włodka, przez Eryka i przeze mnie. Cały zespół pracuje nad nowymi piosenkami. Wkrótce puścimy w świat nasz pierwszy singiel pt. „Szczere wyznania” – mówi gitarzysta zespołu.

Dzięki Piotrkowi Szostakowi w zespole znalazł się Włodek Sojka.

– Znamy się od lat, graliśmy razem w niejednym zespole, połączyła nas jedna rzecz, chęć grania rocka. Wszędzie jest disco polo, a my chcemy grać coś, co jest mało popularne, ale to co nam w duszy gra – mówi Włodek Sojka, basista. – Gramy piosenki Oddziału Zamkniętego, zespołu, na którym się wychowałem. Słucham każdej muzyki, od Bacha po współczesną. Muzyka to jest moja pasja. Nasz Zespół to połączenie rutyny z młodością – podkreśla Włodek. – Na co dzień jestem nauczycielem gitary klasycznej w Państwowej Szkoły Muzycznej w Skarżysku-Kamiennej. Natomiast w zespole gram na basie, to że gram na basie to przypadek. W zespole, w którym kiedyś zaczynałem grać był wakat na gitarze basowej, musiałem się nauczyć grać i tak zostało. Dziś w grze na basie wykorzystuję techniki gry na gitarze klasycznej – zaznacza.

Eryk trafił do zespołu przez Maćka.

– Gram na gitarze od trzech lat, jestem samoukiem. Wcześniej grałem też w innych zespołach. Z zespołem Ich Marzenia gram od pół roku – dodaje Eryk Pawlikowski, grający na gitarze. – Jestem absolwentem Zespołu Szkół Technicznych w Skarżysku, tu poznaliśmy się z Maćkiem. Ćwiczę codziennie, żeby być w formie, ale jak to mówią do perfekcji dąży się całe życie. Na razie pracujemy nad materiałem, zobaczymy co z tego wyjdzie, czas pokaże – mówi Eryk Pawlikowski.

Najważniejszy dla członków zespołu jest fakt, że robią to, co kochają.

– Zawsze chciałem grać z Maćkiem, uważam, że to jest bardzo utalentowany gitarzysta. Po rozpadzie Big Bandu, w którym razem graliśmy stwierdziliśmy, że założymy nową kapelę. Będziemy grać, to co najbardziej kochamy czyli Rock`N`Rolla. Tak nasze drogi się zawiązały. Doszedł do nas doświadczony wokalista Janek Malik, teraz jesteśmy w trakcie nagrywania utworów, przygotowania materiału. Mam nadzieję, że coś z tego wyjdzie, bardzo byśmy chcieli, aczkolwiek podchodzimy do tego z dużym dystansem. Najważniejsze, że robimy to, co kochamy – mówi Piotrek Szostak, który ma za sobą epizod w popularnym dzisiaj, skarżyskim zespołem Happysad. – Wtedy byłem w trakcie matury, egzaminów na studia, grałem też w innym zespole, z którym graliśmy dużo imprez. Niestety wszystko zaczęło ze sobą kolidować, podjąłem decyzję, że odejdę, nie dało się złapać dwóch srok za ogon – mówi Piotrek. – Wiadomo, dziś żałuję tej decyzji, ale wtedy nie było innej możliwości. Kibicuję cały czas chłopakom, mamy stały kontakt ze sobą – dodaje.

– Zespół szukał nowego wokalisty, Piotrek zadzwonił do mnie z propozycją, czy nie chciałbym śpiewać z nimi. Trochę czasu minęło i znowu zadzwonił, z pytaniem czy pamiętam o rozmowie. Przyjechałem na pierwszą próbę, chłopaki zaproponowali, że będziemy grać piosenki Oddziału Zamkniętego, mi to pasowało i tak się to zaczęło – podkreśla wokalista zespołu Janek Malik.

– Wcześniej śpiewałem w takich zespołach jak Głos Ameryki z Markiem Wawrzyńcem, później był Vivid, Pakt, miałem też przygodę z Mafią. Chłopaki są ambitni, fajnie grają, najważniejsze, że chcą grać, chcą coś robić. To jest ważne, że mają motywację, mają ambicję, ja już swoje przeżyłem na scenie, ale potrzebne jest takie połączenie rutyny z młodą krwią. Fajnie, że tacy ludzie jak Maciek, grają taką muzykę. Dzięki takim ludziom jak on ta muzyka żyje, nie umiera. Ćwiczymy, robimy materiał, zobaczymy co z tego wyjdzie – zaznacza Janek.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Ogłoszenia drobne

Ogłoszenia promowane:
Treść ogłoszenia: Kontakt