home

Wysadzili bankomat i zabrali kasetkę z pieniędzmi

  • Napisany przez:
  • Skomentuj
  • Pin it

Do zuchwałej kradzieży doszło w nocy z poniedziałku na wtorek. Nieznani sprawcy skradli kasetkę z pieniędzmi z bankomatu, wcześniej go wysadzając. Do zdarzenia doszło na osiedlu Przydworcowe w Skarżysku – Kamiennej. Sprawcy rabunku dokonali podczas burzy.…

We wtorek, około 3:00 złodzieje wysadzili bankomat Euronetu przy ulicy Sokolej w Skarżysku (pomiędzy DH Bartek, a Patjo).

– Około godz. 3.10 nieznani sprawcy włamali się do bankomatu poprzez jego wysadzenie. Zabrali kasetkę, która znajdowała się w środku, ale jeszcze nie wiadomo ile było w niej pieniędzy. Wstępne ustalenia wskazują, że było 4 sprawców – mężczyzn, którzy oddalili się samochodem osobowym. Przez kilka godzin technicy pracowali na miejscu, zabezpieczali ślady, przesłuchiwali świadków. Zabezpieczony został także monitoring, co może być pomocne w namierzeniu sprawców – informuje asp. Damian Szwagierek, oficer prasowy KPP.

Bankomaty wybuchały w Stąporkowie i Starachowicach
Z 2 na 3 sierpnia 2016 roku, w Stąporkowie, kilka minut przed godz. 3 w powietrze wyleciał bankomat stojący obok marketu Biedronka. Bankomat bez mała rozsypał się na kawałki, ale złodzieje pieniędzy nie ukradli, bowiem kaseta z nimi nie została zniszczona.
W czerwcu 2013 r., również w nocy, przy markecie w Starachowicach Wschodnich, pod bankomat podłożono ładunek wybuchowy. Jego eksplozja była na tyle silna, że rozerwała bankomat niemal na strzępy. Niemal, bo co ciekawe zniszczeniu nie uległy kasetki z nominałami 20, 50, 100 i 200 zł. Oszacowanie strat, warszawskiej firmie obsługującej bankomat zajęło kilka dni. Okazało się, że z maszyny skradziono ok. 190 tys. zł. Wartość samego bankomatu wyceniono na ok. 40 tys. zł.

 

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud